Як тримати спину рівною. Як зробити спину рівною в домашніх умовах.

Сутула спина - не просто косметичний недолік, це проблеми з хребтом, які, якщо не вжити заходів, з часом поглиблюються. Погана постава часто стає причиною різних захворювань: остеохондрозу, деформації кісток, порушень в роботі внутрішніх органів. Щоб уникнути цих неприємностей, привчитеся завжди тримати спину рівною. Існують спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів спини.
Інструкція
1
Починайте заняття з розминки. Щоб тримати спину рівною, слід розвивати рухливість міжхребцевих дисків, вміти напружувати і розслабляти м'язи, тому в розминку включені спеціальні упражнения.Перекатывайтесь «човником», лежачи на животі або на спіне.Лежа на животі, витягніть руки вгору , перекочуйтеся по підлозі, намагаючись максимально розслабити м'язи спіни.Потянітесь руками вгору, вставши на носочки. Тримайте спину рівною, а прес в напряженіі.Виполняйте скручування поперекового відділу в положенні стоячи, руки на поясі або за головой.Наклоняйтесь вперед, намагаючись дістати долонями підлогу, прогинайтеся тому, якнайнижче, але без фанатизму.
2
Зміцнюйте м'язи спини за допомогою спеціальних вправ. Виконувані регулярно, вони поліпшать поставу, дозволять вам завжди тримати спину ровной.Сідя на підлозі, схрестіть ноги по-турецьки, руки підніміть вгору. Виконуйте махи руками вперед, повторіть десять разів. Опустіть руки і зробіть десять махів назад.Стоя, злегка прогніться, витягніть руки вперед, ноги зігніть в колінах. Залиште в вихідному положенні праву руку, лівою виконайте по десять махів вперед і назад. Змініть положення рук.Стоя, зігніть руки в ліктях, долоні помістіть на плечі. Розгорніть корпус вправо, зробіть мах правою рукою назад. Те ж саме повторіть в іншу сторону. Зробіть два підходи по двадцять махів кожною рукой.Стоя, зігніть ноги в колінах, корпус злегка нахиліть вперед. Руки тримайте перед собою, зігнувши в ліктях і стиснувши кулаки. Розводите руки в сторони з максимальною напругою, зробіть по двадцять разів на два подхода.Сідя в «позі лотоса», втягніть живіт, заведіть руки за голову. Залишіться в такому положенні на декілька хвилин.
3
Виконуйте вправи для м'язів живота, адже від їхнього стану прямо залежить і постава. Піднімайте корпус з положення лежачи на спині. Зробіть три підходи по десять разів, поступово збільшуючи кількість повторів до двадцаті.Лежа на спині, одночасно піднімайте прямі ноги і верхню частину тулуба, напружуючи прес. Повторіть десять разів, зробіть три подхода.Стоя на колінах, ноги на ширині плечей, поверніться вправо і торкніться рукою п'яти правої ноги. Те ж саме зробіть в іншу сторону. М'язи живота тримаєте в напрузі. Зробіть по двадцять торкань кожної рукой.Укрепляя м'язи живота, підтримуючи в тонусі свій організм, ви забезпечуєте собі, крім іншого, і чудову поставу.
Зверніть увагу
Під час роботи за комп'ютером тримайте спину і голову рівно, не сутультесь. Через кожні сорок хвилин бажано вставати, трохи пройтися або зробити кілька нескладних вправ.
Корисна порада
Намагайтеся контролювати себе і тримати спину рівною, а м'язи живота в напрузі. При ходьбі не опускайте голову вниз, розпрямляйте плечі - це дозволить завжди мати гарну поставу.