Як варити електрозварюванням в домашніх умовах. Як правильно варити метал.

  •  До допомоги електрозварювання вдаються в тому випадку, коли необхідно з'єднати два металевих предмета. Слід пам'ятати, що електрод електрозварювального апарату працює під великою напругою, тому при його використанні необхідно строго дотримувати правила техніки безпеки.
  •  Процес електрозварювання відбувається так. До спеціального зварювальних електродів і зварюваного предмету для освіти і постійної підтримки так званої «зварювальної дуги» підводиться змінний джерело зварювального струму. Цим джерелом може бути як звичайна домашня розетка, так і електрогенератор. Під впливом струму дуга розпалює металевий стрижень електрода, після чого він переходить в зварювальну ванну і розплавляє металеву поверхню предметів, які необхідно з'єднати.
  •  Щоб варити електрозварюванням правильно, необхідно вибрати режим Глибина, на яку плавиться метал зварюваного вироби, в професійному побуті називається глибиною проплавлення. Вона знаходиться в прямій залежності від багатьох параметрів, у тому числі - від обраного режиму зварювання. Але щоб навчитися варити електрозварюванням, також необхідно брати до уваги силу зварювального струму, діаметру електрода, швидкість переміщення зварювальної дуги по поверхні металевого виробу. Вся складність полягає в тому, що ці параметри необхідно контролювати візуально.
  •  Ще один дуже важливий параметр при роботі електрозварюванням - розміри зварювальної ванни. Як правило, її глибина знаходяться в межах до 7 мм, ширина - до 15 мм. Довжина зварювальної ванни може доходити до 30 мм. Брати до уваги параметри зварювальної ванни необхідно для того, щоб знати долю участі основного металу у формуванні шва. Вона може коливатися від 15 до 35 процентов.Научіться варити електрозварюванням не так і складно!
  •  При будь-якому режимі електрозварювання необхідно враховувати відстань, що розділяє активну пляму на розплавленої поверхні електрода, від другого активного плями дуги. Воно буде знаходитися на поверхні зварювальної ванни і називається довжиною дуги. Навколо неї утворюється особлива газова атмосфера, яка витісняє повітря із зони зварювання і блокує його контакт з розплавленим металом. За рахунок цього і відбувається скріплення поверхонь.
  •  Щоб варити електрозварюванням правильно, необхідно постійно стежити за виникненням шлаковой кіркою. Вона повинна бути рівною, добре затверділої і не занадто виступаючої. Шлакова кірка служить свого роду захистом зварювального шва, а значить, забезпечуючи міцність самих зварюються виробів.
У будівництві часто використовується електричне зварювання. Та й в побуті вона теж може стати в нагоді. Для будинку ви можете вибрати будь зварювальний апарат, проте краще, щоб максимальна сила струму була не більше 160 ампер. Вам цілком підійде зварювальний трансформатор, випрямляч або інвертор.
Інструкція
1
Трансформатор - це пристрій, що перетворює змінний струм в постійний. Відрізняється високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). В обслуговуванні трансформатори досить прості. На жаль, є й недоліки - велика вага, низька стабільність дуги.
2
Зварювальні випрямлячі коштують дорожче звичайних трансформаторів, тому що відрізняються більшою стабільністю дуги, що дозволяє робити більш якісні шви.
3
Зварювальні інвертори відрізняються досить невеликою вагою, плавним регулюванням тону і високим ККД. Для отримання хорошого шва необов'язково бути професійним зварником.
4
Дотримуйтесь техніку безпеки - придбайте спеціальні замшеві рукавички, призначені спеціально для зварювання, маску, а також молоточок, яким відбивають шлак, і щіточку для металу.
5
Основне правило полягає в наступному: підбирайте електроди по товщині зварюваного металу. Так для електрода товщиною в 1 мм необхідний зварювальний трансформатор з максимальною силою струму 32-38 ампер. Для зварювального інвертора з електродом товщиною 3 мм достатньо струму 78 ампер. При 98 ампер він здатний різати метал. На всякий випадок тримайте поруч з робочим місцем товсте старе покривало і відро з водою.
6
Навчіться спочатку варити валики на плоскій рівній поверхні. Найбільш ходові електроди мають товщину 3 мм - ними і користуйтеся. Дуга запалюватися буде методом торкання. Підтримуйте в процесі зварювання її горіння з невеликим зазором від заготовки - 3-6 мм. Тримайте електрод під кутом 75оС в напрямку дуги. Освоївши зварювання валиків, відточуйте вміння робити гарний рівний шов. Для цього накресліть на металі цвяхом пряму лінію і плавно ведіть по ній електрод.
7
Після охолодження металу відбийте від шва шлак. Якщо шов вийшов не дуже красивим, не сумуйте - пробуйте ще і ще. Набравшись досвіду, ви зможете робити будь-які шви - стельові, вертикальні, горизонтальні; робити кутові, стикові і таврові з'єднання.
Зверніть увагу
Процес зварювання металу за допомогою використання зварки полягає в расплавлении невеликої частини з'єднуються деталей і стержня спеціального змінного зварювального інструменту - електрода.