Як зробити манометр самим. манометр просто.

Манометри - прилади для вимірювання тиску рідин або газів - бувають різних конструкцій. Простий манометр для вимірювання тиску повітря, наприклад, в автомобільній або велосипедної камері, можна зробити своїми руками. Залежно від потужності пружини і міцності корпусу їм можна виміряти і тиск масла. Підійде він для шкільних дослідів на уроках фізики. До того ж зробити його можна разом з дітьми.
Вам знадобиться
  • - Разовий шприц
  • - Пружина металева, діаметр якої дорівнює діаметру балона шприца
  • - Голка
  • - Спиртова або газовий пальник
  • - Клей «Момент»
  • - Пассатижи
  • - Кусачки
Інструкція
1
Візьміть разовий шприц і до межі висунемо з нього поршень. Ображати шток поршня так, щоб залишився шматок завдовжки близько 1 см. Розігрійте залишився шматок штока за допомогою газового пальника і заплавьте в нього один з кінців спіральної пружини.
2
Введіть поршень назад у балон шприца так, щоб зовні залишався невеликий шматок пружини, а більша частина перебувала б всередині балона.
3
Розігрійте голку і проколіть нею балон шприца з боку, протилежного наконечнику, недалеко від краю. За допомогою пассатижей прикріпіть кінець пружини до голки. Зайву частину пружини відкусите. Вийшов пружинний манометр.
4
Якщо з боку наконечника шприца замість голки поставити гумову трубку і підключити її до ємності або трубопроводу, в якому вимірюється тиск, поршень в балоні зрушиться щодо шкали поділок на корпусі шприца, вказавши таким чином на тиск в магістралі чи досліджуваної ємності.
5
Рекомендується попередньо отградуировать шкалу за відомим джерелу тиску. Зробіть прив'язку шкали до одиниць тиску по еталонному джерелу. Для цього візьміть трубку з прозорого матеріалу і наповніть її водою до певної висоти. З іншого боку підключіть гумову трубку з манометром. Розмітьте шкалу по висоті водяного стовпа за законом Торрічеллі. На місці, куди зрушився поршень, зробіть позначку отриманого тиску. Змінивши кількість води в трубці, нанесіть наступні позначки.
Зверніть увагу
Замість газового пальника можна використовувати звичайну запальничку або сірники.