Як зробити календарно-тематичне планування. Як скласти календарний план в доу.

Календарно-тематичне планування роботи дозволяє реалізувати поставлені мета і завдання систематично і планомірно. Таке планування діяльності враховує пори року, пов'язуючи їх з блоками інформації, пропонованими загальноосвітньої програмою дошкільної освітньої установи.
Інструкція
1
Для виконання календарно-тематичного планування роботи, перш за все, потрібно розбити пропонований матеріал на блоки. При цьому необхідно враховувати навантаження на дітей (кількість занять на день, на тиждень).
2
При складанні плану найкраще прив'язувати тематики занять до пори року, календарних свят, датам. Так знання дітям будуть даватися в системі, отже, інформація буде засвоюватися більш успішно. Крім того, таким чином, діти швидше запам'ятають порядок зміни пір року, календарні дати. Наприклад, починаючи новий навчальний рік у вересні, можна провести тему осені через всі заняття. В мовному розвитку станеться збагачення словникового запасу дітей, його активізація. На заняттях з ручної праці діти відпрацюють образотворчі уміння і навички, виконуючи вироби з природного матеріалу, аплікації, малюнки. На заняттях з фізичного виховання також можна використовувати художнє слово, пов'язане з темою осені.
3
Дуже важливо, щоб всі фахівці, що працюють з групою дітей (вихователі, вчитель-логопед, вихователь ІЗО, інструктор фізо та ін.) Склали план взаємодії. Це дозволить їм враховувати інформацію, дану дітям на кожному з занять.
4
В кінці навчального року слід виконати аналіз реалізації плану. Всі результати для наочності можна представити у вигляді діаграм, графіків. Аналіз допоможе побачити недоліки в роботі, а також врахувати їх при складанні плану на наступний навчальний рік.
Корисна порада
При складанні календарно-тематичного плану дотримуйтесь рекомендацій загальноосвітньої програми, використовуваної в ДНЗ.