Як хвалити дітей.

Будь-якого дитину необхідно хвалити для формування у нього позитивної самооцінки. Але похвала буває різною і навіть не завжди корисною. Хвалити правильно - справжнє мистецтво. Освоївши його, ви неодмінно досягнете успіху в нелегкій справі виховання свого чада.
Інструкція
1
Оцінюйте і хваліть вчинки і наміри дитини, а не його самого, не його особистість. Слова «Ти чудова дочка», «Що б я робила без тебе?», Зрозуміло, свідчать про безумовної любові до малюка, але мають досить умовне відношення до ефективної похвалі. Не варто хвалити і занадто часто, адже тоді похвала втратить для дитини свою цінність.
2
Правильна похвала складається з двох важливих частин. Слова дорослих висловлюють позитивну оцінку конкретного вчинку крихти (або його наміри). Друга частина - самостійний висновок дитини про себе і своїх діях. Наприклад, ви вказуєте на труднощі завдання, з якою щойно впорався малюк, а дитина говорить про себе «Я сильний» (спритний, розумний, наполегливий і т.п., по ситуації).
3
Особливо відзначайте ті вчинки, які з найбільшою працею даються вашій дитині. Хваліть таким чином, щоб прогрес міг відзначити і сама дитина. Це вселить йому думку про те, що подолати власні недоліки і досягти мета в його силах.
4
В похвалу не повинно звучати порівняння з іншою дитиною, незалежно від того, на чию користь йде порівняння. Навіть у випадку, коли досягнення або особистісні гідності дитини виявляються вищими, ніж у однолітків, є ймовірність, що така похвала-порівняння стане причиною формування у нього позиції переваги і зневаги по відношенню до них як менш успішним. Краще порівнюйте малюка з ним же самим - таким, яким він був недавно.
5
Частіше хваліть сина або дочку за те, що він робить для інших, а не тільки для себе. Якщо якесь дію більше не викликає у дитини труднощів у виконанні, зробіть так, щоб результатами його праці могли користуватися оточуючі. Наприклад, синові, навчилися вправно зав'язувати шнурки на черевичках, запропонуйте допомогти зашнурувати взуття та молодшої сестрички. І обов'язково похваліть його за турботу про близьку людину.