Як перевірити що в тебе плоскостопість. Як визначити чи є у тебе плоскостопість.

Плоскостопість - це досить хворобливе зміна стопи, при якому відбувається сплощення її склепінь. Причин, що провокують розвиток плоскостопості, може бути безліч: тривала ходьба або специфіка роботи в положенні «стоячи», надмірна вага, неправильно підібране взуття. При даному захворюванні відбувається порушення м'язового і зв'язкового апарату стопи, при цьому вона розплющується і набрякає. Проявами плоскостопості є досить сильні болі в стопі, гомілці, стегні і навіть в області попереку.
Вам знадобиться
  • Ємність з водою, аркуш паперу, лінійка, фломастер або олівець
Інструкція
1
Існує простий метод, що дозволяє перевірити плоскостопість, за допомогою якого можна виявити захворювання, не вдаючись до допомоги фахівців. Проводити його потрібно в домашніх умовах, так як для цього потрібні деякі побутові предмети, наприклад, ємність з водою. Крім цього знадобиться аркуш паперу, лінійка, фломастер або простий олівець.
2
Постеліть на підлозі аркуш паперу, потім опустіть ноги в таз з теплою водою. Не витираючи, мокрій ногою встаньте на паперовий лист, на якому залишиться мокрий слід. Обведіть його контури і починайте аналізувати отриманий відбиток стопи.
3
Знайдіть на відбитку центр п'яти і відзначте його точкою. Потім зверніть увагу на третій (середній) палець ноги, а саме на центр подушечки пальця, і також відзначте його точкою. З'єднайте дві отримані точки прямою лінією. Виконайте ті ж самі маніпуляції з другою ногою.
4
Проаналізуйте отриманий результат. Якщо слід вийшов плоским, широким і ділиться на дві, нехай навіть нерівні, частини щодо проведеної лінії, то можна констатувати факт плоскостопості. Якщо в самій вузькій частині відбитка стопи поділ на дві частини щодо лінії не відбувається, то плоскостопість відсутня.
Зверніть увагу
Тільки на перший погляд здається, що плоскостопість - досить невинне захворювання. Насправді таке відхилення завдає немало проблем зі здоров'ям. Тому необхідно застосовувати профілактичні заходи, такі як зручне взуття і супінатори, функція яких полягає у підтримці стопи в правильному положенні. Це сприяє поліпшенню становища не тільки кісток стопи, але також кісток гомілковостопного, колінного, а також тазостегнового суглобів. Вчасно перевірити плоскостопість і виявити його є профілактичним заходом, тому що чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів на успіх.
Корисна порада
При виборі взуття обов'язково звертайте увагу на наявність супінатора