Як зробити слив в приватному будинку. Зливна яма в приватному будинку.

Система каналізації приватного будинку складається з лінії відводу стічних вод і септика - вигрібної ями. Для її монтажу спочатку потрібно визначитися з місцем, пристроєм і матеріалом ємності септика. Прокладка лінії стічних вод проводиться за допомогою товстостінних полімерних труб на відповідній глибині і з ухилом до септик не менше 5 градусів.
Інструкція
1
Система каналізації приватного будинку забезпечується за допомогою простих матеріалів. Для організації системи зливу приватного будинку спрощеного типу потрібні: поліетиленові труби і матеріал для пристрою ємності септика (керамічна цегла, бетонні кільця або використані шини великого діаметра). Ємність септика краще зробити з біологічним очищенням стоків, якщо грунт являє собою не суглинок, а рівень ґрунтових вод більше 2-2,5 метрів. Септик буде фильтрующим колодязем, забезпечуючи часткову очистку стічних вод.
2
На першому етапі пристрої системи каналізації слід визначитися з місцем розташування септика, тобто ємності для стоків. Тут треба враховувати рівень водозабору, якщо у вас на ділянці колодязь або свердловина з питною водою, щоб виключити потрапляння стічних вод.
3
Також слід якомога далі розташувати септик від житлової будівлі, але при цьому врахувати можливість відкачування стоків. Гнильні бактерії в септику - вигрібній ямі, при достатньому обсязі і невисокому рівні ґрунтових вод, дозволять експлуатувати систему зливу стоків на протязі декількох років без додаткового очищення.
4
Пристрій септика передбачає різні варіанти. Найбільш простий спосіб - це використання старих автомобільних або тракторних шин. Септик з керамічної цегли слід укладати без розчину в бічних стиках для забезпечення відводу стоків. Бетонні конструкції при укладанні на стиках також повинні забезпечувати фільтрацію в грунт. Кришка септика повинна забезпечувати безпеку при знаходженні на вигрібній ямі. Тому оптимально її зробити з бетону з отвором для люка. Сучасні люки випускаються не з чавуну, а з полімерпесчанная матеріалу.
5
Далі слід зробити вимір довжини лінії каналізації. Трубу краще використовувати полімерну, бажано більш міцну і уникати при монтажі зайвих з'єднань, щоб не допустити прогину при прокладці. Діаметр труб оптимально вибрати 110 мм і якомога ближче підвести її до джерела (раковині, пральній машині, ванні) і вже там зробити перехідники на діаметр 50 мм, тим самим буде менше засмічень.
6
При укладанні досить довгою лінії каналізації будуть потрібні ревізійні відводи, призначені для чистки в разі засмічень. Важливо забезпечити максимальний кут зниження труби, як мінімум 5 градусів. Глибина залягання зливний лінії виконується з урахуванням промерзання грунту у вашій широті, зазвичай не менше одного метра.