Як скласти план самоосвіти. Як вести батьківські збори.

В силу браку часу, бажання або фінансів багато людей не відвідують навчальні заклади. Вони самі складають для себе навчальні програми. Продуманий план самоосвіти подібний хорошому проекту спорудження будинку. Такий план гарантовано призводить до мети без втрати часу.
Інструкція
1
Визначте вимірювану кінцеву мету і проміжні цілі. Це необхідно, інакше самоосвіта здаватиметься чимось розпливчастим, невизначеним. Візьміть як приклад студентів, які отримують певну спеціальність. Їх кінцевою вимірюваної метою є диплом, а проміжними цілями - відпрацьовані години на практиці, оцінки успішності. Ви також повинні чимось вимірювати кінцеву мету і всі проміжні результати.
2
Встановіть термін досягнення мети. Зробіть це і для проміжних цілей. Звичайно, самоосвіта не повинно припинятися все життя. Розглядайте даний крок як можливість забратися на одну з гір самоосвіти. Таких вершин в житті буде безліч, але зараз вам треба підкорити щось конкретне, не розтягуючи цей процес на невизначений термін.
3
Складіть календарний план занять. Цей план поки не прив'язаний до обсягу досліджуваного матеріалу. Ви просто намічаєте, яким часом має кожен день, присвячений самонавчання. Розпишіть весь термін, призначений на 2-му кроці, по дням. За план іруйте канікули, якщо необхідно. Так ви зможете визначити загальну кількість навчальних годин, з урахуванням нюансів повсякденному житті.
4
Напишіть список різних способів досягнення мети. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні 5-ю підручниками з одного й того ж матеріалу, у вас є 5 способів руху. У кожному способі буде різний обсяг навчального матеріалу, хоча вони ведуть до однієї мети. Саме тому треба розглянути всі альтернативні варіанти самонавчання.
5
Накладіть кожен із способів досягнення мети на календарний план . Вам відома кількість параграфів для прочитання. Ви можете подивитися в кожному підручнику кількість завдань, пропонованих для вирішення. Розпишіть докладно, по дням, кожен спосіб досягнення мети. Ви повинні бачити, який обсяг матеріалу належить освоїти в кожному варіанті самонавчання. Це дозволить тверезо оцінити всі способи, порівнюючи їх між собою.
6
Покажіть готові план и досвідченим людям. Вони підкажуть, які моменти ви упустили.
7
Виберіть кращий план , з урахуванням отриманих рад.
Зверніть увагу
Користуйтеся окремим щоденником. Розпишіть в ньому весь навчальний план. І більше ніяких справ там не поводьтеся. Коли робитимете виконанням плану, ставте плюсики. Це дозволить подолати важкі часи, коли навантаження буде здаватися непосильним.
Корисна порада
Збережіть всі плани. Наявність альтернативних варіантів може стати в нагоді, якщо побачите, що переоцінили свої сили і щось треба переглядати.