Як пов'язати дитячий плед. Які малюнки можна вив'язувати на дитячих речах.

Затишний і теплий плед напевно сподобається вашому малюкові. Його можна пов'язати з вовни того кольору, який найбільше любить ваша дитина і прикрасити вишивку. А можна вив'язати різних веселих звіряток прямо на полотні. Вони будуть поруч з дитиною, коли він лягає спати. А якщо ваш непосида не дуже полюбляє засипати в ліжечку, можна накрити його таким плед ом прямо в кріслі. Ви і озирнутися не встигнете, як ваш маленький хуліган пригріє і задрімає.
Вам знадобиться
  • - Бавовняний гарус або м'яка шерсть такої ж товщини - від 500 до 1000 г, в залежності від того, чи будете ви в'язати одинарне або подвійне полотно;
  • - Спиці №2;
  • - Гачок №2.
Інструкція
1
Виміряйте ліжечко. Плед приблизно дорівнює за розмірами звичайного дитячого вовняному ковдрі, яким можна і вкрити малюка, і заправити ліжечко. Наберіть на спиці 20 петель і зробіть розрахунок хусткової в'язки або подвійний гумки. Одинарний плед зручніше в'язати хусткової в'язкою, на ній і вишивка виглядає добре. Для подвійного плед а краще вибрати подвійну гумку, щоб не довелося його потім зшивати.
2
Наберіть на спиці потрібну кількість петель. Для подвійний гумки воно має бути в два рази більше, ніж зазвичай. Велика точність в даному випадку не потрібна. Головне, щоб плед не вийшла дуже маленьким. Платочная в'язка в'яжеться тільки лицьовими рядами. Подвійна гумка в'яжеться так: пров'яжіть перший ряд після набору звичайної гумкою. Починаючи з другого ряду, пров'язуйте лицьову петлю над лицьовою, а виворітну знімайте, залишаючи нитку перед спицею так, щоб у підсумку вона виходила всередині виробу.
3
В'яжіть плед прямим полотном. Для цього в'язка повинна бути досить рівною. Якщо ви в'яжете подвійний гумкою і хочете вив'язати малюнок на одній стороні полотна, на початку малюнка закріпіть нову нитку. Пров'язуйте малюнок тільки по лицьовій стороні. При цьому основна нитка прокладається всередині полотна. Для того щоб вона не стягувала виріб, можна в декількох місцях її закріпити. Коли ви будете в'язати виворітний ряд, точно так само чиніть їм і з тією ниткою, якої вив'язувати малюнок.
4
Довяжіте плед до кінця і закрийте петлі. На одинарному плед е вишийте малюнок. Нитки, якими ви вишиваєте, при цьому не зав'язуйте вузлами, а ховайте під вишивкою точно так само, як це робиться при вишивці на тканини.
5
Бахрому на дитячому плед е робити, напевно, не варто. А ось обв'язати його можна. Візьміть нитки того ж кольору або контрастного - наприклад ті, якими ви вив'язувати або вишивали малюнок. Обв'яжіть плед гачком по периметру, пров'язуючи в кожну петлю початкового або кінцевого рядів по 1 стовпчику з накидом, а в кожну ланцюжок бічних сторін - по 2 стовпчики з накидом.
Зверніть увагу
Шерсть повинна бути м'якою. Товста груба шерсть не підійде, тому що вона зазвичай колеться.
Корисна порада
Не потрібно вив'язувати занадто багато малюнків. Однієї-двох фігурок тварин цілком достатньо, щоб зайняти вашого карапуза; Плед можна пов'язати і з окремих квадратів. Порахуйте, скільки їх потрібно - звичайно 2 по ширині і 4 по довжині. Зв'яжіть квадрати, потім скріпіть їх разом гачком і обв'яжіть готовий плед по периметру; Для дитячих речей вибирайте натуральну пряжу. В крайньому випадку, можна взяти пряжу з невеликим додаванням акрилу.