Як розрахувати рентабельність активів.

Рентабельність активів - фінансовий показник, по-англійськи ROA або return on assets. Він характеризує прибутковість компанії в контексті її активів, завдяки яким витягується прибуток. При цьому враховуються сукупні активи, тобто все, що належить компанії. Рентабельність активів показує власникам компанії, яку віддачу вони мають від своїх активів.
Інструкція
1
Визначте обсяг продажів за який Вас період. Бухгалтерія за запитом надасть необхідні дані. Залежно від облікової політики підприємства, на даному кроці може розглядатися інформація по відвантаженнях продукції або по оплатах, котрі вступили за відвантажену продукцію. Використовуйте метод, яким ви зазвичай визначаєте обсяг продажів.
2
Визначте собівартість проданої продукції. Все робиться по аналогії з 1-м кроком, з урахуванням тих же нюансів.
3
Знайдіть операційні витрати за аналізований період часу. По-іншому ці витрати називають постійними витратами.
4
Визначте податки, що підлягають виплаті за вказаний часовий проміжок.
5
Обчисліть чистий прибуток. Для цього з результату 1-го кроку відніміть результати 2-го, 3-го і 4-го кроку. Врахуйте, що всі показники повинні бути виражені в одних одиницях виміру. Наприклад, в тисячах рублів або в мільйонах карбованців.
6
Визначте сукупні активи. Для цього зверніться до даних бухгалтерського обліку. Сукупні активи дорівнюють сумі сукупних зобов'язань компанії та власного капіталу.
7
Обчисліть рентабельність активів. Для цього розділіть результат 5-го кроку на результат 6-го кроку.
Зверніть увагу
Якщо у своїй діяльності ви оперуєте різними фінансовими показниками, то рентабельність активів можна розрахувати і іншим способом. Помножте рентабельність продажів на оборотність активів, щоб отримати необхідну рентабельність активів. Не забувайте про те, що фінансові показники взаємопов'язані.
Корисна порада
Щоб вивчити фінансові показники компанії більш докладно, зверніться до книги Стівена Сілбігера "MBA за 10 днів", 2002 р.