Як скласти план реферату.

План для будь-якої наукової роботи є основою. Викладач в першу чергу вивчає план, щоб зрозуміти, про що йдеться в роботі, чи правильно розставлені акценти. Часто школярі або студенти не знають, як правильно скласти план реферату. Хочете вже на наступному занятті отримати позитивну оцінку, тоді спробуйте слідувати даним рекомендаціям.
Інструкція
1
Насправді план реферату скласти дуже просто! Зазвичай його поміщають на другу сторінку після тітульной.Пісать на самій сторінці « План реферату» не потрібно, таке можуть дозволити в школі вчителі! А вузівські вимоги припускають назвати сторінку з планом «Зміст» або «Зміст». Нумерується реферат саме зі сторінки з планом. Проставляється нумерація по-різному, найчастіше - у верхньому правому куті.
2
План реферату складається з вступу, кількох розділів (як правило, від 2-х до 4-х), висновків та списку літератури (списку бібліографії або бібліографічного списку). Також, тут можуть бути вказані можливі додатки до реферату (ілюстрації, додаткова інформація).
3
Однак в складанні плану є і складні боку, це виділення глав реферату. Хороший обсяг реферату - 10-20 сторінок. Зазвичай зміст, вступ з укладенням та список літератури займають кілька сторінок. Тому на глави реферату залишається 6-16 сторінок. Якщо реферат вийшов досить маленький (загальний обсяг - 8-10 стор.), То план реферату повністю виключає глави. В такому випадку єдину главу називають «Основна частина». Але, тим не менше, потрібно намагатися, щоб було хоча б два розділи, які природно нумеруються. У плані реферату глави можна розбивати на параграфи або підпункти. Звичайну кількість параграфів від 2 до 4. Параграфи в межах глави нумеруються.
4
Для складання плану необхідно виділити питання, концепції, які ви і будете описувати в самому рефераті. Таких пунктів може бути декілька, з їх допомогою ви і розкриєте суть поставлених проблем. Пам'ятайте, що план являє чітку схему самого реферату. План повинен бути логічним і послідовним, таким, щоб легко зрозуміти, про що ми дізнаємося з тексту.
5
Формально до плану пред'являються такі ж вимоги, як і до всього реферату. Шрифт зазвичай Times New Roman, кегль (або розмір шрифту) - 14, інтервал (відстань між рядками) - 1,5 - стандарт. Поля - стандартні для Microsoft Word. Це стандарт, але якщо у вас є методичка, то подивіться, які вимоги зазначені в ній. У кожного вузу свої вимоги!
Корисна порада
Багато викладачів оцінюють реферати саме за планом, так що постарайтеся зробити план реферату найбільш повним і інформативним.