Як зробити ставок на своїй ділянці. Як зробити штучний ставок.

Останнім часом стало модним, слідуючи вимогам фен-шую, обладнати заміські ділянки оазисом, де царює стихія води. Це може бути маленький декоративний ставок або штучний ставок, де плавають золоті рибки. Зробити такий можна самостійно.
Інструкція
1
Для того, щоб зробити ставок на своєму ділянці, необхідно визначитися з функціональним призначенням - конструкція ставок а різниться, залежно від призначення водойми. Ставок може бути декоративний, для розведення риби або пом'якшення клімату навколишнього ділянки. Так, для розведення риби обов'язковою умовою є нерівний рельєф дна, який за рахунок різниці температур створить рух води.
2
Зробіть креслення, враховуючи систему водопостачання - зображення планованого водойми дозволить побачити цілісну картинку, внести доповнення або зміни відповідно до наявної системою водопостачання і розрахувати необхідні матеріали для облаштування ставок а. Зробити ставок на своєму ділянці прозорим допоможе постійний приплив свіжої води, інакше він застоїться і висохне або замулиться.
3
Закладіть котлован - розмір вибирають відповідно до можливостей ділянки, мінімальний - 1,5 м х 2 м з глибиною 1,5 м. Басейн може бути різної конструкції: гнучкий, жорсткий, напівтвердий або природний. Жорстка основа роблять з армованого бетону. Такий спосіб забезпечує високу водонепроникність, але при недостатній товщині підстава може тріснути в морози чи при русі ґрунту. Напівжорстке пластикову основу продають у будівельному магазині, що обійдеться дешевше, але воно менш довговічне. З матеріалів гнучких підстав можна виділити бутил-каучукова гуму, яка має більший термін експлуатації в порівнянні з пластиковими аналогами. Найдешевшим і довговічним матеріалом для підстави водойми є глина. Відразу після риття ковшем екскаватора втирають глину в стінки і дно котловану. Але таке дно вимагає постійного припливу води.
4
Наповніть басейн водою. Прикрасьте: для цього підійдуть різні водні рослини, квіти і дерева, висаджені вздовж берега. Береги можна обкласти декоративним каменем, засипати піском, шлаком або галькою.