Як зробити кисті для шалі.

Платок або шаль завжди були актуальним атрибутом жіночого гардероба, так як тепле ніжне окутиваніе дає відчуття м'якості і затишку. Скільки рукотворних виробів виготовлено майстерними руками. І звичайно, неодмінною прикрасою краю будь шалі є бахрома або кисті. Існує кілька способів, які дозволяють зробити кисті для шалі , і кожен з них по-своєму оригінальний і гарний.
Вам знадобиться
  • Нитки, книга, ножиці, гачок
Інструкція
1
Якщо шаль вже виготовлена і залишився завершальний штрих у вигляді кистей, то для цього будуть потрібні нитки тієї ж фактури і колірної гами. Якщо хустку пов'язаний з пряжі декількох кольорів, то і для кистей можна використовувати такі ж нитки.
2
Перш ніж робити самі кисті, необхідно нарізати заготовки, яких вийде досить велика кількість. При виготовленні враховуйте їх довжину, тому при розрахунку береться така нитка, яка відповідає подвоєною довжині кисті. Наприклад, обрана довжина кисті складає 15 см, отже, потрібно зробити відрізки довжиною 30 см. Також необхідно враховувати, наскільки буде «пухнастою» кожна пензлик, і, виходячи з цього, розраховувати кількість нарізаних заготовок. Припустимо, кисть міститиме 10 ниток, отже, для її виготовлення буде потрібно 5 заготовок.
3
Для того щоб було зручно робити заготовки, підберіть книгу з шириною в 15 см. Потім візьміть моток пряжі і починайте рівномірно обмотувати книгу по ширині. Після цього з одного боку розріжте намотані нитки. В результаті вийдуть заготовки необхідного розміру. Якщо їх кількість недостатньо, то виконайте ті ж самі маніпуляції ще кілька разів. Такий спосіб позбавить від тривало і трудомісткого процесу виготовлення кистей під лінійку.
4
Для формування кистей об'єднаєте нитки по 5 штук, потім візьміть кожен пучок за середину, пропустіть гачок через край шалі , захопіть середину передбачуваної кисті і витягніть через утворену петлю краю ниток. Таким чином вийде кисть на шаль. Продовжуйте виконувати ті ж маніпуляції через рівні проміжки. Чим менше зробите відстань між кистями, тим пухнасті і об'ємніше буде виглядати бахрома на виробі. Після того як всі кисті будуть закріплені по краю шалі , підрівняйте їх ножицями.
5
Можна трохи видозмінити утворилося прикрасу. В цьому випадку дві сусідні кисті розділіть на 2 частини і з'єднайте між собою вузлом. Так продовжуйте пов'язувати кожні сусідні кисті. В результаті їх можна зробити у вигляді плетеної мережі, що допоможе внести ноту оригінальності в прикраса затишного красивого вироби.
Корисна порада
Нитки, намотані на книгу, необхідно розрізати тільки з одного боку