Як знімати випускний.

Більшість з нас провели в загальноосвітній школі кращі дні юності. Саме в школі з'явилися перші друзі, перше кохання, в школі ми пізнали перші уроки про життя. Щоб спогади про школу і випускному вечорі ніколи не стерлися з пам'яті, досить зняти випускний на відео. Однак відеозйомка - це серйозна операторська робота, робити яку слід за правилами, інакше перегляд цього пам'ятного і важливої події обернеться глибоким розчаруванням.
Інструкція
1
Обов'язково запасіться другим акумулятором для камери і запасними касетами або Flash-картами пам'яті. Зазвичай випускний триває досить довго, якщо ви збираєтеся знімати не тільки урочисту частину вручення атестатів.
2
Під час вручення атестатів необхідно зняти кожного випускника: його оголошення на сцені, проходку, вручення, оплески, поздоровлення. Це - головна частина випускного вечора.
3
Знімайте як стаціонарно, так і в русі. Наприклад, побудова краще знімати стоячи на місці зі штативом. Необхідно знайти зручну точку, повз яку будуть колоною проходити всі випускники. Не вимикайте камеру, доки не пройде остання людина. Можна з камерою самостійно пройти по рядах, якщо випускники стоять на місці. Не соромтеся пересуватися, підходити, переставляти камеру.
4
Сам випускний бал, як правило, відбувається в нічний час. Тому непогано було б мати підсвічування для камери, причому не вбудовану, а зовнішню, професійну. Яскраве освітлення зробить картинку чіткою, контрастною і дозволить не упустити жодної деталі.
5
Розбавляйте свій фільм великими планами учнів і вчителів, а також сценками в шкільних коридорах, в шкільній їдальні, на шкільному дворі. Надалі ці моменти дуже добре можна обіграти при монтажі фільму.
6
Знімайте танці випускників на балу так, немов ви самі танцюєте. Ходіть між хлопцями, вихоплюйте їхні обличчя (можна злегка розгойдувати камеру) потім відійдіть в сторону для зйомки загального плану.
7
Рекомендується зняти схід сонця заздалегідь, бажано з тієї ж точки, де його зустрічатимуть випускники. Камера встановлюється на штатив. Починайте знімати з моменту появи перших променів і доти, поки диск сонця повністю не здасться над горизонтом.
Чому фотографії людей часто виходять нецікавими, а самі моделі на знімках виглядають не найкращим чином? Існують певні правила зйомки, дотримання яких, може бути, і не зробить вас великим фотографом, але значно підвищить якість портрета.

Перед тим як спустити затвор

Перш ніж почати зйомку, подумайте, що приваблює вас у цій людині. Які риси його характеру найбільш важливі для вас і що в його зовнішності вам хотілося б підкреслити. Художня фотографія - це мистецтво, в якому, крім техніки зйомки, величезну роль відіграє особистість фотографа. Якщо ви не розумієте людей і не цікавитеся ними, то зробити хороший портрет НЕ получітся.Чтоби не одержати на фотографії сковану позу і вимучену посмішку, створіть невимушену обстановку. Відволічіть увагу від зйомки, заведіть цікава розмова або придумайте захоплююче заняття. І постарайтеся зловити вдалий ракурс, виразний погляд або жест. Покажіть на знімку, яким ви бачите цю людину і ваше ставлення до нього. Тільки тоді малюнок вийде дійсно цікавою.

Вибір фону

До вибору фону потрібно поставитися дуже уважно. На задньому плані не повинно бути ніяких відволікаючих увагу предметів. Слідкуйте, щоб прямо за головою моделі не розташовувалися стовпи, не стирчали гілки дерев або проводу. Найкраще знімати вранці або на заході, щоб уникнути різких і глибоких тіней. Сонце має перебувати за вашою спиною і трохи збоку, м'які косі тіні пожвавлять снімок.Еслі ви знімаєте в квартирі, то кращим вибором для класичного портрета буде проста біла стіна або простирадло. Добре підійдуть і світлі шпалери з непомітним малюнком. Відмінні фотографії можуть на балконі або біля вікна, тільки не розташовуйте модель проти сонця - зйомка в контровому світлі вимагає досвіду і більше підходить для професійних фотографів. Цікаві результати можна отримати, знімаючи в яскраво освітленій кімнаті на чорному тлі. При такому освітленні обличчя людини привертає особливу увагу.

Правильний ракурс

При зйомці портрета об'єктив повинен розташовуватися на рівні очей моделі. Тільки в цьому випадку особа людини збереже правильні пропорції. Змістивши об'єктив нижче, ви отримаєте на знімку важкий масивний підборіддя. А якщо знімати зверху, то лоб буде виглядати занадто великим. Втім, іноді можна поекспериментувати, щоб надати фотографії певний настрій або, наприклад, підкреслити мужність і агресивність героя.Еслі ви хочете зробити портрет до пояса, то розташовуйте об'єктив на висоті підборіддя моделі. Знімки в повний зріст найкраще виходять, коли точка зйомки знаходиться на рівні пояса. Зйомка з висоти сильно спотворює пропорції фігури і застосовується тільки для створення спеціальних ефектів. Не підходьте дуже близько до моделі - перспектива буде порушена, краще скористайтеся збільшенням.

Як зробити, щоб людина виглядала краще?

Правильно підібраний ракурс допоможе згладити недоліки зовнішності моделі. Так, людину з великим носом краще знімати анфас, з піднесеним підборіддям. Особа при цьому виглядає більш плоским і ніс виділяється менше. У такому разі не слід робити знімки особи крупним планом, особливо «мильницею». Для людей з круглим обличчям підійде становище в профіль або в три чверті. Інакше вилиці на фотографії будуть здаватися занадто широкими. Якщо при цьому попросити модель злегка витягнути шию і трошки схилити голову вниз, то можна візуально згладити зморшки і приховати нерівності кожі.Человек з витягнутим обличчям виглядатиме краще, якщо при зйомці трохи нахилиться вліво або вправо і злегка опустить голову. А щоб трикутне особа не здалося ще більш гострим, ніж у житті - знімайте з нижнього ракурсу. Такий же ракурс підійде, щоб візуально збільшити маленький підборіддя. Якщо потрібно приховати подвійне підборіддя, попросіть модель злегка нахилитися вперед і притиснути до неба мову. Підійде поза з підкладеної під підборіддя рукою. Об'єктив потрібно розташувати трохи вище рівня очей, але будьте гранично акуратні - при занадто високому ракурсі різко виступають носогубні складкі.Чтоби очі здавалися великими і виглядали більш виразно, попросіть модель дивитися трохи вище об'єктива. Напрям погляду повинно збігатися з поворотом голови. Якщо сонце знаходиться високо, то голову моделі краще підняти, щоб очі не опинилися в тіні надбрівних дуг. Якщо ви знімаєте портрет, налаштуйте освітлення так, щоб світло на обличчя падав зверху і трохи зліва. Бічне освітлення підкреслить зморшки, виділить всі дефекти і нерівності шкіри. Ніколи не використовуйте для освітлення лампи денного світла. Вони надають шкірі неприємний зеленуватий відтінок.

Не зупиняйтеся на досягнутому

Щоб ваші фотографії стали дійсно цікавими, потрібно постійно тренуватися. Знімайте більше і частіше, експериментуйте з незвичайними ракурсами, освітленням. Намагайтеся чітко і лаконічно донести до глядача, що ви хотіли сказати своїм знімком. І, звичайно, більше читайте. Вивчайте закони перспективи і композиції. Вчіться обробляти ваші зображення в фоторедакторі - практично всі знімки коригуються перед публікацією. Дивіться на роботи визнаних майстрів і постарайтеся зрозуміти, що ж у них привертає вашу увагу. З часом у вас з'явиться власний стиль і ваші роботи стануть по-справжньому унікальні.