Як зшити народний сарафан.

Барвистий пишний сарафан з орнаментом - це яскрава особливість культури російського народу. Ще в давні часи жінки шили собі сарафан и з шовку і тафти, прикрашаючи їх позолоченими гудзиками та мереживом. Святкові сарафан и, що вирізнялися особливою шикарністю і помпезністю, становили особливу цінність. Їх дуже цінували і берегли, передаючи у спадок з покоління в покоління. На сьогоднішній день сарафан и в народному стилі знову входять в моду, нагадуючи нам про етнічне початку нашого народу. Щоб придбати таке вбрання, доведеться викласти чималу суму, т.к. ручна робота в наш час дуже високо цінується. Але, якщо вам не по кишені настільки дороге задоволення, а ви продовжуєте мріяти про народне сарафан е, то спробуйте зшити його самостійно.
Інструкція
1
Виберіть тканину для майбутнього сарафан а. Це може бути будь-яка легка ошатна тканина з будь-яким орнаментом або візерунком. Дайте волю фантазії.
2
Виготовте деталі викрійки: передню частину трапецієподібної форми, спинку (довжина - від середини лопатки до п'ят; ширина - пів-обхвату над грудьми), чотири деталі бретелей (ширина - 5 см). Не забудьте залишити припуски для швів.
3
Деталі бретелей складіть попарно, внутрішніми сторонами один до одного. Прострочіть кожну складену пару з трьох сторін, потім виверніть. Далі прострочите четверту сторону, підігнувши краю.
4
З'єднайте полотнища з обох сторін, прострочите їх. Вгорі з лівого боку не забудьте залишити місце для блискавки.
5
Далі підігніть верхні і нижні краї сарафан а, прострочите їх.
6
Пришийте бретелі і ушийте приховану блискавку.
7
Прикрасьте сарафан бісером, вишивкою, атласними стрічками різної ширини, аплікацією, тасьмою або намистинами. Такий сарафан з «народними» мотивами додасть різноманітності і яскравості в ваш образ. Він дуже підійде для літніх днів або ж тематичних вечірок. А завзяті патріотки можуть носити його кожен день, дивуючи оточуючих своєю креативністю та неординарністю.