Як видалити чорнило з паперу. Як стерти чорнило з паперу в домашніх умовах.

В повсякденному житті трапляються такі ситуації, коли необхідно виправити помилки в документах, листах, анкетах і заявах, а ось як видалити чорнило з паперу, мало хто знає.

Раніше, коли учні в школах писали пір'яними ручками, які доводилося самостійно заправляти спеціальним чорнилом, діти видаляли свої ляпки і невірні записи в зошитах дуже небезпечним методом.Он полягав в наступному: невелика кількість порошкоподібної хлорки змішувалося з невеликим кількістю води. Отриманою сумішшю учень за допомогою кисті обробляв виправлені записи, перед цим підклавши чистий аркуш паперу під шкільний зошит. Поступово чорнило починали зникати. Потім необхідно було промокнути оброблене місцево промокашкою. Однак даний спосіб має кілька нюансів. По-перше, за допомогою цього методу можна видалити чорнило з паперу, які призначені для пір'яний ручки, а не кульковою. По-друге, даний спосіб дозволяє видаляти записи тільки з паперу білого кольору. На кольоровому папері залишаться білі пятна.Сейчас існує більш ефективний і менш небезпечний для здоров'я людини метод. Для того щоб видалити не потрібні записи з паперу вам знадобиться: приблизно 1 ч.л. 70 процентного оцту, трохи марганцівки (щіпка). Для приготування розчину необхідно змішати все составляющіе.Для використання під лист, на якому будуть видалятися чорнило, підкладається чистий аркуш паперу. Для нанесення сміли можна скористатися маленькою кистю з дрібним і тонким волосом, тоді результат буде більш ефективним. Змоченою в розчині пензлем слід провести по виправленню, поки помилка не зникне. В обробленому місці з'явиться коричневий відтінок, від якого можна позбутися за допомогою вати, попередньо змоченою в перекису водню. Мокрий аркуш паперу можна просушити теплим утюгом.Етот метод ефективний для видалення помилок з тонкого паперу - для позбавлення від написів на товстій папері необхідно використовувати ватяні палочкі.Такой спосіб дає добрі результати, проте, він не єдиний. Для приготування схожою суміші слід змішати 10 грам щавлевої кислоти і 10 грам лимонної кислоти з 100 мілілітрами води. Змочити запис потрібно кілька разів. Потім оброблене місце змочується водою і просушівается.Другой не менше дієвий склад виготовляється з 10 грам соляної кислоти, 10 грам повареної солі і 30 мілілітрів води.

Напевно кожен хоча б раз у житті стикався з такою проблемою, коли необхідно делікатне видалення чорнила з паперу , будь то випадкова підпис не там, де потрібно або погана оцінка. Леза і ластики не допомагають, а навпаки, роблять спробу видалення інформації більш помітною. У наш час існує чимало способів видалення чорнила з паперу , які допоможуть вам справитися з даною проблемою, не залишивши й сліду.
Вам знадобиться
 • - Оцтова есенція,
 • - перманганат калію,
 • - білий папір,
 • - матеріал,
 • - пензлик,
 • - перекис водню,
 • - лимонна кислота,
 • - щавлева кислота,
 • - вода,
 • - кухонна сіль,
 • - засіб, що містить хлор,
 • - піпетка,
 • - сірник.
Інструкція
1
Візьміть одну чайну ложку оцтової есенції 70% і невелика кількість (на кінчику ножа) перманганату калію в кристалічному вигляді. Змішайте оцет з марганцівкою, от і готова рідина для видалення чорнила на папері. Під лист, на якому необхідно видалити чорнило, будь то підпис або печатку, підкладіть чистий білий аркуш паперу . Візьміть тонку і м'яку пензлик з натурального волоса і умочіть в рідину, проводите їй по напису доти, поки вона не зникне. Якщо в цьому місці утворилося коричнева пляма (від марганцівки), його легко видалити, змочіть шматочок вати в перекису водню і проведіть по поверхні плями. Постеліть чисту матерію, на неї покладіть аркуш білого паперу , потім той лист, з якого віддалялися чорнило і пропрасуйте теплою праскою.
2
Для приготування аналогічного розчину, змішайте 100 мл води, по 10 грам лимонної і щавлевої кислоти. Або 10 грам кухонної солі, 10 грам соляної кислоти і 30 мл води.
3
Існує ще один спосіб видалення чорнила з паперу , але він не такий ефективний, як попередній. Ефективність становить 10% з 100 можливих. Для цього вам знадобиться засіб, що містить хлор, яке використовується в побуті. Консистенція хлорсодержащей рідини повинна бути як вода, практично прозора і без барвників. Візьміть звичайну піпетку і наберіть трохи рідини, видавіть її на скло. Умочіть в неї край сірники і перенесіть на край паперу , таким чином, ви зможете перевірити реакцію рідини на папір. Якщо через півгодини вона не пожовкла, можна нанести склад на папір і дати йому висохнути. Не забудьте підкласти під низ аркуш білого паперу .
4
Можна спробувати видалити чорнило за допомогою органічних розчинників, таких як спирт, ацетон або бензин. Нанесіть його на сірник, обмотану невеликою кількістю вати, і обережно обведіть по контуру чорнило. Попередньо перевірте реакцію складу на папір.