Як зробити ляльку-веснянку.

Традиційна слов'янська лялька-веснянка, вона ж масничний лялька, означає закінчення холодів і перемогу сонця - тепла, світла і добра. Яскрава лялька-веснянка зігріє будинок і подарує радість.
Вам знадобиться
  • Невелика пляшка або подібна їй ємність. Паличка-рогатка. Клаптик для голови - 20х20 см. Клаптик для спідниці - 32х50см (ошатна тканина з рослинним "весняним" малюнком). Два квадрата для грудей (14х14 см) і дві смужки для рукавів (25х5 см). Косинка, пояс. Нитки для закріплення. Символ сонця (наприклад, гурток картону, обшитий жовтим матеріалом).
Інструкція
1
Спочатку слід оформити голову і подібним же чином зробити груди. Вийдуть три шаріка.Ніткі перев'язки слід залишати довгими, щоб потім було зручно фіксувати голову і груди на тілі.
2
Обмотати гілки тканиною - це будуть рукава. Кінці паличок можна злегка заточити і пофарбувати в білий колір (або покрити світлим матеріалом). Нитки, якими прикріплюється тканину рукавів, також обривати не варто: вони знадобляться для "підтримки" голови веснянки.
3
"Рогатку" з рукавами необхідно вставити в стійку пляшку, яку зверху закриє спідниця. Слід надіти спідницю, прісборени, і ззаду закріпити внахлест.Потом треба зафіксувати груди. Після можна надіти на ляльку фартух з поясом і доповнити костюм ошатною косинкою.
4
Прибудувати до рук-гілочкам кругле сонце. Його можна прив'язати або закріпити на петельках.
Зверніть увагу
За стародавнім звичаєм у подібних ляльок відсутні риси обличчя. До того ж вони робляться повністю вручну - без використання голок!
Корисна порада
Пляшку можна замінити треногою.