Як склеїти оргскло. склеювання оргскла.

Органічне скло саме по собі є прекрасним матеріалом. Воно легко піддається обробці, його також можна пиляти, стругати, видавлювати, видувати і т.д. Деталі з оргскла легко і міцно склеюються, причому так, що навіть шви склейки виходять прозорими, майже непомітними.
Інструкція
1
Для склеювання оргскла переважно використовують дихлоретан (можна використовувати в чистому вигляді, можна розчинити в ньому стружку). Однак при роботі з цією речовиною пам'ятайте, що це отрута, а значить і працюйте з ним тільки в тих приміщеннях, де є хороша вентиляція і поблизу відсутні продукти харчування.
2
При склеюванні оргскла зазвичай використовують такі види з'єднання: встик, внахлестку, з накладкою, на вус і в шпунт. Якщо виберете правильний метод з'єднання і доповніть його грамотним підбором клею, то вийшло виріб буде міцним, а також буде мати естетичний зовнішній вигляд. Наприклад, якщо ви склеюєте на вус, то врахуйте, що ширина вуса повинна бути не менше, ніж 3-кратна ширина самого матеріалу. А коли йде склеювання внахлестку, стежте за тим, щоб нахлест становив не менше 4-кратної товщини скла.
3
Вироби після нанесення клею затисніть струбцинами (можна також міцно обв'язати) і потримайте протягом 3-х годин.
4
Для того щоб приготувати клей, візьміть 100 г дихлоретану і розчиніть у ньому 2-5 г стружки оргскла, не забувайте під час цього помішувати суміш (тривалість процесу близько 30 хвилин). Залиште вийшов розчин, для того щоб стружка гарненько набухла. Готовий клей витримуйте протягом 2-3 діб.
5
Наносите клей на склеювані поверхні рівномірно і стежте, щоб кисть рухалася тільки в одну сторону. Звертайте увагу на те, щоб не залишалося необроблених ділянок, а також пухирців повітря.
6
Поверхні, обрані для склеювання, змастіть діхлоретаном і стискайте до появи пухирців повітря. Запам'ятайте, що час, необхідний для схоплювання, становить кілька хвилин. Найчастіше вироби з оргскла мають окремі деталі, що склеюються при монтажі.
Зверніть увагу
При склеюванні оргскла пам'ятайте, що шов після висихання стає частиною оргскла, знаходить його властивості, він надає виробу фортеця, монолітність, обсяг і прозорість.