Як підсумовувати осередки.

Мабуть, складно перерахувати, скільки саме способів складання реалізовано в Microsoft Excel. Це не дивно, так як підсумовування - базова операція будь-якого аналізу даних. В цьому табличному редакторі передбачена маса функцій складання з різноманітними додатковими фільтрами сумміруемих значень. Нижче описано кілька базових варіантів, які вам доведеться використовувати найбільш часто.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Excel
Інструкція
1
Для вирішення найпростішої задачі - складання в комірці двох чисел - дійте в такій послідовності: - клацніть порожню клітинку таблиці; - введіть знак "=". Редактор зрозуміє це як введення формули в комірку; - надрукуйте операцію математичного дії, наприклад, 2 + 2. Повністю вміст осередки має виглядати так: "= 2 + 2". Якщо треба скласти більше двох чисел - введіть стільки, скільки потрібно, правила при цьому не змінюються. Наприклад, = 2 + 2 + 3 + 8 + 12; - закінчивши введення, натисніть Enter. Табличний редактор розрахує суму і покаже її в цій же ячейке.Можно замість арифметичного оператора "+" використовувати функцію СУММ. Виглядати це може так: = СУММ (2; 2; 3; 8; 12).
2
Якщо вам потрібна форма підсумовування з декількох осередків для постійного використання, то зробити це можна так: - у вільній комірці введіть перший доданок число і натисніть Enter; - в наступній вільної комірці введіть другий доданок і натисніть Enter; - у третій натисніть клавішу "="і клацніть курсором миші першу комірку (що містить перший доданок). Потім натисніть "+" (оператор додавання) і клацніть мишкою другу складалися комірку. В результаті вміст третьої осередки з формулою буде виглядати, наприклад, так: = A1 + A2. Натисніть Enter, і в третій комірці з'явиться результат додавання чісел.Теперь ви можете міняти значення в складалася осередках, а результат в третій комірці мінятиметься відповідно.
3
Складається осередків не обов'язково має бути тільки дві - це може бути цілий діапазон в ряді або стовпці таблиці. В цьому випадку для введення функції підсумовування (СУММ) простіше скористатися гарячими клавішами. Для цього при кнопці SHIFT виділіть потрібний діапазон комірок за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть поєднання ALT і =. Наступної за виділеним діапазоном комірку Excel впише функцію підсумовування виділеного діапазону. Якщо треба підсумовувати повністю стовпець або рядок, то виділяти його не обов'язково - достатньо натиснути ALT і = в наступній за діапазоном комірці.
4
Якщо складати потрібно вміст комірок розкиданих в незв'язаних областях таблиці, то вказувати їх буде треба вручну. В осередку, де ви хочете побачити результат такого підсумовування, натисніть кнопку "=", потім клацніть мишкою комірку з перших складових, натисніть кнопку "+" і клацніть осередок з другим доданком і т.д. Коли все підсумовувані осередки будуть виділені - натисніть Enter.