Як зробити гардини. Як ровесіть Гордіна.

Призначення гардин в нашому домі - захищати нас від яскравого сонячного світла, від цікавих поглядів ззовні, надавати житлу затишний і ошатний вигляд. Вони прийшли до нас зі Сходу, де в оселях застосовувалися драпіровки багатими тканинами.
Інструкція
1
У наші дні гардини на вікнах можуть бути легкими тюлевими, а можуть бути і тяжкими нічними шторами. Тканина для гардин вибирається залежно від їх призначення і форми вікна. Бавовняні тканини добре пропускають повітря, не електризується. Синтетичні тканини добре тримають форму, мають гарний блиск. За малюнком тканини можуть бути однотонними і з малюнком. Великий малюнок візуально зменшує вікно, а однотонні гардини більше підходять до маленьким вікнам.
2
Насамперед, виміряйте своє вікно. Від цього залежить кількість тканини, необхідної для шиття гардин. Ширина гардин повинна дорівнювати 2-3 значенням ширини вікна. Чим пишніше ви хочете мати зборки, тим ширше повинні бути гардини . Довжина гардин залежить від вашого смаку. Найкраще зробити гардини на підкладці.
3
Розкроїте основний матеріал для гардин, маючи на увазі припуски для підгину низу - 20 см, верху - 8-10 см, бічні припуски - 2-3 см.
4
Розкроїте підкладку тканини також як і основний матеріал, тільки ширина підкладки повинна бути менше на 5 см.Сложіте основний матеріал і підкладку лицьовими сторонами один до одного і прострочіть бокові шви, залишивши непростроченнимі 30 см знизу і 10 см зверху. Виверніть гардини на обличчя.
5
Підігніть верх основного полотна гардини і підкладки всередину на 4-5 см, подколіте їх шпильками. Пропрасуйте гардини , маючи на увазі виступи основної тканини на підкладку по бічних швах на 2,5 см.
6
Пристрочите гардинно стрічку трохи нижче верхнього краю гардини . Кожна поздовжня строчка повинна йти в одному і тому ж напрямку.
7
Підігніть двічі нижній край основної тканини всередину на 8-10 см і заутюжьте її. Кути гардини відігніть на 45 градусів, зріжте зайву тканину і приметайте їх. Прострочіть кромку основної тканини.
8
Підігніть двічі нижній край підкладкової тканини всередину на 8-10 см, роблячи припуск на основну тканину на 2-3 см, приколіть шпильками, пропрасуйте праскою і підшийте її вручну на основну тканину потайним швом або пристрочите на машинці. Акуратно закінчите бокові шви вручну потайним швом.