Як зробити граблі.

Граблі - це один з найбільш потрібних садових інструментів. Граблями згрібають опале листя та сміття, розбивають грудки землі, рихлять грядки. За старих часів на Русі граблями називали все, чим можна було що-небудь чіпляти. А слово «грабуй» було синонімом слова «їж».
Інструкція
1
Прості універсальні граблі складаються з металевого робочого полотна із зубами, прикріпленого до дерев'яного живцю. Такі граблі досить важкі. Тому зараз випускають граблі із пластику й високоміцного алюмінію. Вага їх значно менше, а число і форма зубців може бути різною. Дерев'яні граблі призначені для збирання і розпушування сіна, трави. Такі граблі не продаються в магазинах. Вам доведеться робити їх самим. Також як і універсальні граблі, вони складаються з робочого полотна - дерев'яної колодки з зубами, держака і муфти.
2
Для виготовлення дерев'яних граблів знадобиться кілька сортів деревини. Так держак можна виготовити з дерева хвойних порід, сосни, ялини. Для колодки і зубів потрібна тверда деревина: в'яз, горобина, береза.Возьміте сосновий брусок і виготовте з нього колодку граблів довжиною 50-60 см, шириною 5 см і висотою 3 см. Гладко обстругати її рубанком.
3
Просвердлите в колодці отвори для зубів діаметром 10-15 мм, з кроком в 40 мм.Возьміте березову цурку і акуратно розколіть її на квадрати невеликим сокиркою. З квадратів вистругати ножем необхідну кількість зубів довжиною 10-12 см обраної вами форми. Шийку зубів зробіть на 1-2 мм більше, ніж отвір в колодці для більш щільного входження. Кінці зубів загострите.
4
З прямої круглої гілки сосни чи ялини вистругати держак для грабель. Один кінець його загострите. Ошкуріть держак наждачним шкіркою.
5
Зробіть пропил 20-25 см на іншому кінці держака. Кінець пропила на черешку закріпіть металевої муфтою і цвяхами. Розсуньте пропиляні частини на 10-15 см і загострите їх.
Зверніть увагу
Для прибирання листя та сміття застосовуються збиральні граблі. Їх робоче полотно схоже на розгорнутий віяло, тому може охоплювати велику поверхню для работи.Граблі-аератор мають незвичайні зуби-ножі, гострі і міцні, зроблені із загартованої сталі. Такі граблі застосовують для розбивання грудок землі, роботи на важкому грунті.