Як зробити штурвал.

Якщо ви за вдачею мандрівник, то у вашому будинку обов'язково повинен бути штурвал . Цю річ можна купити, попросити в подарунок, а можна і зробити самому. Справа це серйозне і вимагає особливої уваги і точності, тому вам знадобляться наступні поради.
Вам знадобиться
  • Деревина (сосна або хоча б липа або береза), просочування, лак, метал для обробки, столярний верстак, кутник, лінійка, олівець, долото, киянка, ножівка.
Інструкція
1
Зробіть рульове колесо. Розмітьте і Напиляєте за шаблоном заготовку товщиною чотири сантиметри і шириною десять сантиметрів. Всього потрібно вісім деталей. Для рульового колеса використовуйте сосну.
2
На столярному верстаті виготовте шип. Приступайте до збірки деталей рульового колеса в шип на клей ПВА.Разметьте кола радіусом 262 міліметра та 307 міліметрів, випиляєте по розмітці.
3
Розмітьте дванадцять наскрізних отворів по центру, просвердлите їх. Виточите за кресленням рукоятки, всього дванадцять штук. Заготівля розміром 180х40х40мм. Далі виточите дванадцять спиць. Слідуючи кресленням, виготовте маточину.
4
Виберіть заготовку розміром 140х140х8 мм, розмітьте О125 мм і випиляєте по розмітці дві шайби ступіци.Пріступайте до збірки штурвал а. Рукоятки і спиці закріпіть в отвори рульового колеса на клей ПВА, підстава спиць закріпіть шайбою за допомогою клею і шурупів до маточини.
5
Тепер прийшов час остаточної обробки штурвал а. Для декору можна використовувати латунні або мідні заклепки, інші металеві елементи обробки. Обов'язково покрийте свій штурвал просоченням (підберіть колір старого дерева), покрийте виріб двома-трьома шарами безбарвного лаку.
Корисна порада
Під час роботи не нехтуйте елементарними вимогами техніки безпеки: підберіть робочий одяг, надійно закріплюйте деталі на верстаті і т.д.