Як зробити серветки на стіл. Як красиво прикрасити стіл серветками.

Сервірування столу є приємною обов'язком кожної гостинної господині. І звичайно, кожна господиня хоче домогтися досконалості в прикрасі святкової трапези. Не тільки оригінальні страви і красивий посуд може чудово оформити свято. Столові скатертини і серветки з натуральних матеріалів природно доповнюють і прикрашають кожен прийом гостей і сімейні трапези.
Інструкція
1
Серветки можуть бути як однотонними білими, так і кольоровими. Білі серветки застосовуються при особливих урочистостях. Кольорові серветки, серветки з бахромою і без використовують при сервіровці десертів, чаю, кави. Для звичайної трапези застосовуються підрубані серветки.
2
Зшити скатертину або серветки настільки просто, що з цим впоратися навіть починаюча кравчиня. Можна зшити кілька комплектів серветок для сніданку, обіду чи вечері. Це великі серветки 35х35 см або 45х45 см. Також можна зшити і невеликі серветки для чайних, кавових і десертних столів 25х25 см або 35х35 см.
3
Розкладіть тканину на столі. Розріжте її на квадрати заданих розмірів. Для подрубки серветок залиште з кожного боку по 1,5 см.
4
Акуратно подверніте серветки з кожного боку на 1,5 см і пропрасуйте праскою. Підверніть заглаженность край всередину, відріжте зайву тканину по кутах і прострочіть краю ниткою в тон або обраної кольорової ниткою.
5
Прикрасьте серветку за вашим смаком вишивкою, аплікацією, додаткової рядком. Щоб зробити на серветці бахрому, прострочите відрізаний квадрат з чотирьох сторін на відстані 3 см від краю швом зигзаг.
6
Розкладіть серветку на столі й обережно витягайте з неї нитки (одночасно з кожного боку). До речі, останнім часом особливою популярністю стали користуватися серветки зв'язані гачком. Вони використовуються в якості прикраси столів, комодів, підвіконь, полиць. Схеми для в'язання можна знайти в жіночих журналах з в'язання і на спеціальних сайтах в інтернеті.