Як зібрати модель корабля. Як зробити копію корабля.

Моделювання - дуже поширене хобі, яким захоплені часом вельми солідні люди. Багато збирають авіамоделі, хтось реконструює техніку, а ми спробуємо виготовити модель плаваючого парусного корабля.
Вам знадобиться
  • Пінопласт, скотч, тонкі й довгі дерев'яні дощечки, тканина, картон, ніж для паперу і дроту
Інструкція
1
Для початку створіть корпус корабля. Виготовте його з пінопласту цілком аж до ватерлінії корабля. Для того щоб можна було добре закріпити щоглу, висота корпусу повинна бути не менше 5 см.
2
Різаком виріжте корпус корабля по контуру палуби, загострити ніс, потім викошуйте корму і борту. Для обшивки корпусу корабля використовуйте картон, попередньо вирізавши з нього шаблон по контуру корми і бортів. Не пропустіть фальшборт. Після нанесення контуру на картон виріжте його разом з фальшбортом, трохи ширше позначеного контуру приблизно на 7-8 мм. Точно так же виріжте палубу. Картонні обшивки окрасьте.
3
На палубі відзначте хрестиками місця кріплення щогл. Для водонепроникності обшивку обклейте скотчем, не залишаючи незахищених місць. Після цього клейте обшивку до корпусу, використовуючи клей. Щогли й мови виточите різаком з дощечок. Реї прикріпіть до щогл за допомогою дроту.
4
Розмір необхідної до виготовлення щогли дорівнюватиме сумі висоти щогли (на ваш розсуд) і висоти корпусу. Щоглу виточує таким чином, щоб вона поступово звужувалася з обох кінців, нижня її частина повинна бути гострою. З тканини виріжте парус, він повинен бути прямим, а ширина його повинна бути більше, ніж висота. До реям парус закріпіть за допомогою ниток, зробивши в ньому кілька дірочок.
5
Щогли застроміть в раніше відмічені на палубі місця. Далі виготовте кермо (щоб корабель плив прямо), візьміть невеликий шматочок картону і мережною його в пінопласт біля корми відповідно осі симетрії корабля таким чином, щоб він трохи визирав ззаду, занурюючись під воду.
6
Якщо десь трохи не розрахували з розмірами, і корабель на воді даватиме крен на бік, то приробити до його дну на дріт невеликий грузик у вигляді болта.Удачного плавання!
Мрії про далекі країни, захоплюючі пригоди, шумі хвиль і свіжому вітрі не завжди здійсненні. Потрібно як мінімум дочекатися відпустки й купити квиток на теплохід. Скрасити час очікування цих щасливих днів можна за складанням мініатюрних моделей корабля.
Інструкція
1
Збірні моделі корабля продаються у вигляді окремих наборів або декількох випусків спеціального журналу. Деталі й інструкція нерідко доповнюються історією створення корабля і перерахуванням його відмінних ознак.
2
Уважно вивчіть інструкцію. У ній описані всі етапи роботи, дані назви деталей і їх малюнок або фотографія.
3
Збірка починається з остова корабля. Він складається з кола і шпангоутів. Потім готовий каркас обшивається пластинами корми і палуби. На ній встановлюються щогли і кріпляться вітрила, а також дрібні деталі на палубі.
4
Елементи збірного корабля кріпляться один до одного за принципом пазлів і за допомогою клею. Перш ніж склеювати деталі, потріть дрібною шкіркою місця їх з'єднання - це поліпшить зчеплення матеріалу і клеїть. Не поспішайте, збираючи елементи. Кожна частина після проклеивания повинна повністю висохнути, і чіпати її в цей момент небажано - частини можуть зміститися зовсім незначно, але це буде помітно в образі готової моделі.
5
Виконуючи кожен етап роботи, звіряйтеся з інструкцією і фотографіями. Щоб не переплутати схожі деталі, їх можна підписати фломастером і розкласти в тому порядку, в якому вони знадобляться при складанні.
6
Перевіряйте правильність виконання кожного проміжного кроку відразу після того, як завершите його. Непомітні помилки на кожному з етапів можуть проявитися згодом, коли з'ясується, що деталі не поєднуються. Знайдену неточність виправляйте відразу ж.
7
Після того як модель корабля буде зібрана, її можна розфарбувати. Фарби можна купити разом з набором чи окремо - в цьому випадку вибирайте акрил для пористих поверхонь (якщо модель дерев'яна) або для пластмаси. Відновити зовнішній вигляд корабля можна за фотографіями реальних прототипів, які продаються в комплекті з макетом.