Як розвести дощових черв'яків. глисти в червятнік.

Дощові черв'яки - дуже корисні жителі землі, вони є почвообразователямі. Наявність черв'яків в грунті означає, що вона буде дуже родюча, рослини в ній будуть добре розвиватися, адже черви своїми ходами вентилюють грунт.
Вам знадобиться
  • Черви
  • Субстрат
  • Ящик
  • Доски
  • Подкормка
Інструкція
1
Для того щоб розвести дощових черв'яків , потрібно набрати першу партію. Хробаків можна знайти в старих гнойових купах, або там, де залишилася торішнє листя. Також черви можуть зустрітися вам під час весняних земляних робіт. Попалися черв'яків акуратно потрібно перекласти у відро з зволоженою землею, а потім перенести їх в те місце, де планується червятнік.
2
Ще один спосіб видобутку черв'яків - це за допомогою приманювання. Наприклад, на дачній ділянці, в малиннику (під гілками завжди волога земля) потрібно прокопати неглибоку канаву, покласти в неї вологий перегнилий компост і прикрити папером або мішковиною. Зверху потрібно прикрити канаву широкою дошкою. По закінченні 1-1,5 тижнів в компості з'являться дощові черв'яки, яких також переносять в червятнік. Оптимальна кількість черв'яків для розлучення - близько 500-1000 особин на 1 кв. метр культиватора.
3
червятнік найкраще розміщувати на ділянці, де є тінь: під деревами, в сараї або в підвалі. Для нього буде достатньо 2 кв. метрів. Червятнік можна формувати як у землі, так і в старій ванні або в великому дерев'яному ящику. Для цього кладеться шар добре зволоженого компосту 40-50 см, як насипна грядка. Після цього компост потрібно накрити мішковиною або соломою, і залишити його на тиждень, щоб віддалився аміак і залишки добрив розчинилися.
4
За цей час можна набирати черв'яків для розлучення. Через тиждень можна заселяти черв'яків наступним чином. На кожному квадратному метрі червятніка в центрі робиться поглиблення, куди потрібно помістити черв'яків . Залишилося зарівняти землю і прикрити верхній шар мішковиною або соломою. Наступного дня червятнік потрібно зволожити. Надалі червятнік поливається точно також, як огірки, теплою водою.
5
Годувати черв'яків можна харчовими відходами, такими, як картопляні або інші овочеві очистки, запліснявілий хліб, залишки чаю, кавова гуща. Також можна використовувати і торішнє листя, сіно, свіжу траву.Черві вегетаріанці, тому м'ясні відходи в підгодівлю краще не додавати. У черв'яків немає зубів, тому корм потрібно попередньо подрібнювати. Це можна зробити за допомогою м'ясорубки, а потім добре перемішати отриману масу. Потім корм розкладається по поверхні ґрунту рівномірним шаром.
Зверніть увагу
Не використовуйте в грунті отрутохімікати щоб уникнути загибелі черв'яків.
Корисна порада
Обов'язково потрібно рихлити ґрунт червятніка, щоб уникати пересушування верхнього шару і збагачувати грунт киснем.