Як прогнати кішку.

Кішки - створення хоч і милі, але підчас такі надокучливі! І прогнати їх буває дуже складно: разом з набридливістю в симпатичному вусатого Мурзик раптом починає проявлятися і незвичайну впертість. Якщо кішка поставить собі за мету що-небудь зробити, вона розіб'є, але зробить це.
Інструкція
1
Якщо вам дуже потрібно прогнати свого вихованця (або будь-яку іншу кішку ), ні в якому разі не гнівається, не гнівайтесь і не дозволяйте собі вдаватися до насильства. Кішка не зможе подати на вас до суду або написати про вас в газеті, так що ваше злодіяння залишиться на вашій совісті. Якщо ви не хочете виходити з принципу "не роби зла ближньому", відштовхніться від принципу "не роби зла самому собі": чи потрібні вам ці самі муки совісті, без яких людина цілком може обійтися?
2
Отже, потрібно прогнати кішку і зробити це не стусаном і не Швирков, а з повагою до котячого гідності. Можна спробувати відвернути Ваську якою-небудь іграшкою і кинути її в іншу кімнату, де (по щучому велінню, по котячому хотінням) вже лежить ціла купа шарудливих пакетів, іграшок та миска з ласощами. Забезпечте вихованця заняттям, і він вже не буде так сильно мати потребу у вашій увазі.
3
Можна налякати кота. Принести в кімнату пилосос і спостерігати, як мугикаючи щодуху тікати в безпечний притулок. Труднощі тут можуть бути з тими котами, які пилососа не бояться, і з тими, які занадто вразливі. Погодьтеся, у котів, як і у людей, темперамент буває різний. Тому Мурзик, один раз злякавшись пилососа, вже завтра про це не пам'ятатиме, а який-небудь Сірий запам'ятає це на все життя і буде вам гидко мстити.
4
Поступово почніть привчати кішку до того, що в певні години вас не потрібно турбувати. Наприклад, замість того щоб виганяти кішку щовечора із спальні, краще дайте їй зрозуміти, що ввечері сюди взагалі заходити не варто. Закрийте двері досить щільно, щоб ваша сіра улюблениця не змогла відкрити лапою двері, а якщо вона прийметься волати не своєю голосом з благаннями, щоб її пустили, кілька разів промовте значним голосом: "Брись, Мурка, зась!". Може бути, вона не зрозуміє сенсу сказаних вами слів, але інтонацію повинна зрозуміти точно.
5
Якщо ж мова йде не про домашню кішці, якій ви намагаєтеся обмежити доступ в певні місця, а про бездомною, що жебракує на вулиці, сидячи поруч з вашим столиком, за яким ви споживаєте свою вечерю під відкритим небом, просто спробуйте ігнорувати її. Кішки - створення недурні. Вони можуть не здогадатися, як витягти подносик з їжею з-під етажерки, куди вони загнали його своїм же власним носом, але якщо вони бачать, що годівлі тут не дочекаєшся, то перейдуть в якесь інше місце. І неважливо, що при цьому кішка про вас подумає: вона пішла, і вам цього достатньо.