Як зробити венеціанську маску своїм руками.

Карнавальні маски мають багату історію, так як практично у всіх країнах в різні часи проводилися костюмовані карнавали. Один з найзнаменитіших у світі карнавалів проводиться в Венеції, а венеціанські карнавальні маски є стильним і впізнанним атрибутом цього заходу. Сьогодні венеціанська маска є також незвичайним і стильним прикрасою для будь-якого інтер'єру, і багато людей набувають такі маски тільки в якості сувенірів. Сувенірні маски виготовляються з порцеляни і кераміки. Ви можете спробувати виготовити венеціанську маску самостійно.
Вам знадобиться
  • Підготуйте скульптурний пластилін або глину, клей ПВА, м'який папір, вазелін, ножиці, наждачний папір, а також кисті, акрилові фарби, стрази, намистини, пір'я, мережива, і інші декоративні прикраси.
Інструкція
1
Основу маски виліпити з скульптурного пластиліну, використовуючи як основу готову пластикову маску , або знявши зліпок з власного обличчя, попередньо змастивши його вазеліном. В зліпку виконайте отвори для ніздрів, очей і рота, намагаючись робити краю отвору максимально рівними. Підкладіть в маску тканинний валик і просушіть її протягом доби.
2
Висохлу модель покрийте вазеліном, а якщо ви ліпили маску з глини - покрийте її соняшниковою олією або воском. Дрібно нарвіть папір і починайте обклеювати маску дрібними шматочками паперу, накладаючи її рівними шарами. Краще всього використовувати шматочки газет або обгорткового паперу, вимочуючи їх у воді.
3
Кожен паперовий шар промазуйте клеєм ПВА. Укладіть, таким чином, шар паперу товщиною в 3-4 мм, після чого просушіть модель до повного висихання при кімнатній температурі. Поки пап'є-маше нічого не просохнуло, не знімайте маску з пластилінової основи - вона може деформуватися.
4
Акуратно відокремте висохле пап'є-маше від основи та подровняйте краю гострими ножицями. Обробіть краю очниць, ніздрів і рота, надаючи їм рівну форму. Маску покрийте акрилової шпаклівкою, вирівнюючи дефекти поверхні, а потім зашліфуйте висохлу поверхню маски наждачним папером.
5
На масці накидайте олівцем контури для забарвлення, після чого покрийте її поверхню шаром білої і рожевої фарби. Домалює на масці орнаменти фарбою інших кольорів, прикрасьте її срібними та золотими візерунками, приклейте блискітки, намистини і пір'я. Маска готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QJ08sP8hN6g