Як зробити паперового дракона.

Японське мистецтво складання з паперу - захоплююче хобі, розвиваюче мислення, творчу силу і посидючість. Крім простих фігур, в орігамі є досить складні вироби, серед яких нерідко зустрічаються тварини і дракони. Однак для того щоб зробити паперового дракона , не обов'язково бути майстром орігамі. Є простий і доступний навіть новачкам спосіб скласти дракона з звичайного квадратного аркуша паперу.
Інструкція
1
Переверніть квадрат по діагоналі і намітьте його центр. Кути квадрата зігніть так, щоб вони зустрілися в середині, утворивши квадратний конверт. Переверніть заготовку і зробіть потрійну складку «кроляче вухо» - з верхнього кута проведіть короткий вертикальний згин, а з його нижньої точки до лівого і правого кута проведіть два довгих згину.
2
Зігніть їх від себе, а в праву сторону від центральної точки згинів проведіть короткий згин на себе. Після згинання фігурки у вас вийде гострий куточок, стирчить вправо. Загніть його вгору, розкриваючи кишеню - так, щоб у верхньому куті заготовки у вас вийшов маленький ромб.
3
Тепер намітьте на заготівлі кілька ліній - через центр від лівого до правого кута прокладете горизонтальний згин на себе, а потім прокладете два перехресних згину від себе, також через центральну точку фігури. Зігніть заготовку вниз по намічених лініях. Бічні краї переднього і заднього ромба вогне всередину.
4
Отриману фігурку виверніть як спереду, так і ззаду. Повторіть складку «кроляче вухо» зліва і справа розкрилася фігури, а потім перелістніте заготовку, перекинувши її передню праву частину наліво, а задню ліву частину направо.
5
Ліву верхню деталь, що нагадує голову дракона на довгій шиї, доопрацювати - зробіть складку-блискавку, щоб шия була реалістичніше. Праву верхню деталь також складіть блискавкою, щоб отримати хвіст. Загніть нижні краї хвоста всередину, а голову дракона виверніть. Вогне всередину трикутний виступ на спині. Загніть всередину гострі краї голови дракона .
6
Крила дракона загніть наверх, сформуйте дві гострих лапи під крилами, а самі крила складіть короткими складками-блискавками кілька разів, щоб вони стали рельєфними. Дракон готовий.