Як зробити садовий вар.

Досвідчені садівники знають, що потрібно обов'язково лікувати дерева: замазувати тріщини, які утворюються в корі під впливом перепадів температур, опіки від сонця, морозобоїни, пошкодження від щеплень і зрізаних гілок, дупла. Кращий засіб для замазування всіх травм - садовий вар . Він є у продажу, але можна приготувати і власний.
Інструкція
1
В теплу пору року добре використовувати мазь Жуковського. Щоб її приготувати, треба взяти в рівних пропорціях каніфоль, жовтий віск і внутрішнє свіже свиняче сало (здор). Все це слід розтопити в окремих ємностях, а потім злити в одну і ретельно перемішати. Коли маса стане однорідною, її потрібно охолодити, вилити в мисочку з холодною водою і замісити подібно тесту. Отриманий грудку треба зберігати в промасленим папері.
2
Холодний вар Раєвського можна застосовувати при будь-якій погоді, але перед застосуванням слід підігріти. Для приготування цієї замазки треба взяти 400 гр деревної смоли, 550 гр 90-градусного спирту, 1-2 ложки лляної олії. Насамперед слід розтопити смолу, потім - влити в неї підігрітий спирт, постійно помішуючи і додати лляне масло. Після цього потрібно все ретельно перемішати і вилити в жерстяну банку з кришкою.
3
Відмінний вар Іанта - мазь «Непромокальна». Вона не боїться дощу і морозу, добре тримається і легко знімається. Для виготовлення цього виду вар а знадобиться 200 гр жовтого воску, 200 гр шевського вар а, 100 гр густого терпентіна, 50 гр солі. Все це потрібно покласти в казанок і на повільному вогні нагрівати до тих пір, поки суміш не стане рідкою. Потім верхній шар слід зняти, залишився остудити, скачати в ковбаски і забрати на зберігання, загорнувши в промаслений папір.