Як зробити фрезерний верстат по дереву.

Фрезерний верстат по дереву можна виготовити самим, для цього вам знадобляться деякі матеріали: старий акваріум, фанера або лист сталі, що відслужив своє пилосос. Ці відслужили свій термін пристрої знайдуть застосування в вашому новому пристосуванні.
Інструкція
1
станина верстата послужить каркас старого акваріума розміром 60Х30Х30 сантиметрів. Підготуйте каркас акваріума зі сталевого куточка 2,5х2,5 сантиметра. Для столу верстата використовуйте підготовлену вами фанеру або лист сталі. Підійдуть і інші матеріали: дюралюміній, текстоліт, оргскло.
2
У центрі столу для верстата виріжте фігурне вікно з патрубка пилососа. До нижньої порожнини приклейте чотири бобишка, крізь які пропустіть два круглих стержня. Стрижні в бобишках і сам верстат на стержнях зафіксуйте стопорними гвинтами-баранчиками. На них потім надіньте фрезерну машину.
3
Бобишки до столу приклейте в зборі зі стрижнями і верстатом. Відстань між напрямних отворів і зазорами витримаєте 1-2 міліметрів. Зверніть увагу на те, що фреза повинна бути встановлена перпендикулярно до столу верстата. Кронштейн виготовте з дюралюмінієвого куточка зі змінним дерев'яним бруском, закріпленим шурупами. Брус підбирайте пропорційно габаритам оброблюваної деталі.
4
В центрі бруса біля основи столу зробіть нішу, щоб фреза вільно переміщалася. У верхній площині бруса просвердлите чотири отвори для того, щоб прикріпити болтами дві дерев'яні гребінки. Таким чином, виникає пружинний ефект, що забезпечує необхідний притиск верстата до столу.
5
Пружину крутіння надіньте на 11-ти міліметровий стрижень, виготовлений з дроту. Стержень пропустіть через гільзу, стіл і втулку прижимного кулачка. Праворуч від притиску закріпіть упор через паз в столі. Це пристрій охоронить притиск від розкручування після обробки будь-якого виробу.