Як зробити галерею.

Галерея необхідна для сайтів або блогів, які містять великі обсяги візуальної інформації (наприклад, фотографій, схем, сканованих сторінок, і т.д.) Вона допомагає сортувати файли, що містять візуальну інформацію, і систематизувати їх. Галерея також спрощує пошук потрібного файлу для відвідувачів сайту. Саме тому багато власників сайту прагнуть створити галерею для свого веб-ресурсу.

Способи створення галереї Існує декілька способів створення галереї для сайту або блогу. Перший спосіб зробити галерею - це знайти в Інтернеті готовий скрипт (тобто Html або CSS коду) і вставити його в відповідну сторінку, на якій розміщена галерея. Перевага такого способу - немає необхідності встановлювати програмне забезпечення для галереї. Також можна знайти вельми цікаві дизайнерські решенія.Недостатком такого способу є необхідність прописування в тегах вручну назви картинок, а також вставки адрес картинок. Це ускладнюється необхідністю вставки адрес зменшених картинок для галерей, де є так звані превью (тобто перегляд) При великих обсягах галереї це може займати велику кількість времені.Разновідность цього способу - перегляд html-коду сторінок з сподобалася галереєю і копіювання її скрипта до собі з наступним іспользованіем.Второй спосіб зробити галерею - завантажити відповідне програмне забезпечення з інтерфейсом, який позбавить власника сайту від необхідності працювати з кодом. Перевага програми полягає в тому, що вона може працювати з великими масивами картинок і створювати превью (а значить і прописувати в код їх адреси) самостійно, що значною мірою спрощує роботу зі створення галереі.В числі недоліків такого способу - обмежені можливості дизайну галереї, що неприйнятно для деяких типів веб-сайтів. Існує цілий ряд програм, а також їх русифікованих версій, які можна викачати в Інтернеті. Деякі з них вимагають завантаження певного браузера для створення галереї. Ці типи галерей підійдуть для магазинів он-лайн, де є безліч найменувань товарів, і немає нагальної потреби в оригінальному дізайне.Третій спосіб - створити унікальний дизайн і код галереї. Така галерея скоріше підійде для сайту з невеликою кількістю картинок, де є необхідність підтримувати загальний оригінальний стиль сайта.Есть також програмне забезпечення по створенню сайту і оновленню контенту на ньому, яке дозволяє створювати галереї, а потім додавати фотографії в режимі онлайн. Це дуже зручно для веб-ресурсів, де відбувається постійна зміна візуального контенту і є величезні масиви інформації.

З самого зародження інтернету і до наших днів існування і поширення всесвітньої павутини було нерозривно пов'язано з удосконаленням форм і технологій надання користувачеві вмісту web-сайтів. Удосконалювалися технології, пов'язані як з інформаційним, так і з презентаційним вмістом сайтів. З часом в web став переважати мультимедіа-контент, що зумовило появу спеціалізованих форм організації мультимедіа-вмісту і, відповідно, технологій для забезпечення необхідного функціоналу. Історично першими з'явилися галереї зображень. Спочатку вони часто реалізовувалися у вигляді статичних сторінок, або ж за допомогою SSI. Пізніше з'явилися скрипти галерей з можливістю зручного адміністрування. На сьогоднішній день доступна велика кількість як платних, так і безкоштовних скриптів, що дозволяють не замислюватися над тим, як зробити галерею на сайті.
Вам знадобиться
  • Сучасний браузер. Програма FTP-клієнт. Підключення до інтернету. Дані для доступу до сайту по FTP. Можливо, дані для доступу до панелі управління хостинг-аккаунтом.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний скрипт галереї зображень. Для пошуку можна використовувати великі каталоги скриптів, наприклад, hotscripts.com.
2
Завантажте архів дистрибутивного пакета галереї на локальний диск свого комп'ютера. Для цього перейдіть на сайт розробника скрипта, відкрийте сторінку завантажень, ознайомтеся з пропонованими продуктами і здійсните завантаження.
3
Розпакуйте файли дистрибутива в яку-небудь папку на жорсткому диску. Скористайтеся програмою-архіватором, або можливостями файлового менеджера.
4
Ознайомтеся з інструкціями по конфігурації установці скрипта. Часто ці інструкції знаходяться в файлі readme.txt або readme.html.
5
Проведіть конфігурування скрипта відповідно до інструкцій. Дуже часто конфігурування полягає лише в зміні пароля адміністратора. Іноді потрібно вказати шлях до скрипта на сервері, облікові дані для доступу до бази даних.
6
Створіть папку в структурі каталогів основного сайту або піддомен на для розміщення скрипта каталогу. Папку можна створити, з'єднавшись з сервером сайту за допомогою FTP-клієнта. Піддомен створюється в панелі управління хостинг-аккаунта.
7
Завантажте скрипт галереї в цільову папку на сервері. Скористайтеся програмою FTP-клієнтом або можливостями файлового менеджера, якщо він підтримує роботу з FTP.
8
Проведіть установку і конфігурування скрипта на сервері, якщо це потрібно. Часто скрипти галерей не вимагають установки і конфігурування. Іноді потрібно поміняти права на файли або каталоги папок скрипта.
9
Увійдіть в панель адміністрування галереї та приступите до її наповненню.
Зверніть увагу
Недбало написані скрипти можуть загрожувати безпеці сайту. Пошукайте в інтернеті інформацію про використаний скрипте, щоб переконатися, що він не має критичних вразливостей.
Корисна порада
Встановіть і перевірте в роботі кілька скриптів галерей. Виберіть той, який найбільше підходить для сайту.