Як зробити розарій.

Багато любителів троянд мріють мати на своїй дачі або присадибній ділянці розарій . Зробити великий розарій дуже важко, так як троянди досить вибагливі квіти, піддані різним хворобам, іржі, шкідників, але красиво оформити невелику ділянку трояндами цілком реально. Слід тільки дотримуватись деяких порад.
Вам знадобиться
  • Садовий інструмент, добриво для троянд, саджанці троянд.
Інструкція
1
Перед усіма посадочними роботами, перед покупкою троянд можна схематично намалювати план розарію в тому вигляді, в якому ви б хотіли його бачити в реальності. Можна навіть розфарбувати схему квітами, щоб при купівлі вибрати троянди потрібних відтінків. Та й садити квіти відповідно до плану буде легше.
2
Перед тим, як приступити до оформлення розарію, до висадки квітів, варто продумати, а які квіти будуть рости у вашому саду. Адже зараз виведено величезну кількість сортів троянд, що відрізняються за кольором, формою бутона, висоті, аромату, часу цвітіння. Серйозний підхід до вибору саджанців допоможе надалі уникнути багатьох проблем. Якщо ви визначилися з сортом троянд, при покупці саджанців зверніть увагу на те, щоб вони були сильними, добре розвиненими, не повинно бути ніяких плям на листках і стеблі, корені на свіжому зрізі повинні бути світло-кремового кольору.
3
Троянди добре ростуть на легких суглинках, слабокислих і нейтральних грунтах і не переносять занадто вологих. Тому, якщо у вас на дачі важкий суглинок або грунт з підвищеною кислотністю, то потрібно попередньо їх удобрити за допомогою торфу або піску. В піщані грунти краще, навпаки, додати трохи глини. Кислотність грунту можна зменшити, додавши в неї вапна.
4
Якщо за вашою задумом в вашому розарії квіти повинні бути різного розміру, то на передньому плані висаджуйте низькі троянди, потім квіти середньої висоти, завершувати композицію можуть кучеряве троянди, рожеві кущі. Причому розарій повинен бути розташований таким чином, щоб високі квіти не затіняли більш низькі. Найкраще розташовувати квітник в добре освітленому місці.
5
Троянди можна висаджувати групами по декілька штук або поодинці. Можна оформити розарій у вигляді якої-небудь геометричної фігури. Як фон для троянд можна використовувати газонну траву, а також ломикамінь, седум та інші низькі рослини. Також, щоб розарій виділявся на вашій дачі серед інших рослин, можна зробити до нього гарну доріжку з плитки або натурального каменю, а в самому розарії можна розмістити різні садові фігури або зробити красиве огорожу.
Сад квітучих троянд викликає в пам'яті картини з чарівних казок, легенди про палаци східних володарів, знамениті ландшафтні рішення французьких і англійських садів. Ви можете вибрати будь-який стиль, як би не був скромний ваш власний сад за розміром.
Вам знадобиться
  • - добре освітлюваний ділянку негліністих ґрунту;
  • - плетистая або штамбові троянда;
  • - дикорастущая троянда;
  • - одиночна і кущова паркова троянда;
  • - хвойні чагарники, папороті, газон;
  • - опори для штамбових троянд;
  • - дрібний щебінь, галька, мармурова крихта;
  • - садова скульптура, фонтан.
Інструкція
1
Виберіть для розарію добре освітлюваний сонцем ділянку на легких, негліністих грунтах.
2
Виберіть стиль вашого розарію. Вирішіть, що вам більше до душі: англійська природність або французька регулярність. У першому випадку це буде пейзажний розарій , де рослини повинні виглядати вільно зростаючими, у другому - геометрично розпланований ділянку, де трояндам буде відведена роль головного декоративного елемента.
3
Надайте розарію вид регулярного саду: розбийте всю площу на клумби, партери, бордюри строгих геометричних форм. Виберіть для клумб і партерів кущові паркові троянди, підібравши їх за кольором, висоті куща і періоду цвітіння. Додайте в центрі розарію штамбові троянди на підставках, яким можна надати форму дерев з круглою кроною.
4
Використовуйте для окантовки регулярного розарію дрібний щебінь, мармурову крихту, гальку, декоративну тріску. Щоб посилити акцент на версальський стиль, розмістіть в регулярному розарії фонтан, вазони, скульптуру.
5
Перетворіть розарій в казковий куточок незайманої природи в дусі англійських садів. Щоб створити розарій -пейзажі, розмістіть в ньому паркові кущові троянди разом з різними дикорослими сортами. Створіть атмосферу казкового саду, використовуючи в'юнкі троянди, які прикрасять стіни будинку або огорожі квітковими каскадами.
6
Використовуйте темну зелень хвойних (туя, блакитна ялина, ялиця), папороть для відтінення яскравого кольору троянд і створення романтичної атмосфери в пейзажному саду.
7
Врахуйте, що регулярний розарій краще виглядає на досить великих площах, навпаки, пейзажний стиль можна створити на ділянці будь-якої площі. Крім того, він не вимагає складних елементів оформлення, потрібно лише підібрати сорти троянд з різними періодами цвітіння, щоб сад залишався «в формі» в будь-який сезон.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0o0r1Jv15wE