Як створити каталог.

Електронний каталог є ефективним способом систематизації великих обсягів інформації, а також зручним інтерфейсом для презентації своєї продукції (товарів або послуг).

Одним з поширених видів електронних каталогів є каталог посилань. Це свого роду база даних, в якій міститься інформація про сайти. Такий реєстр може містити посилання на сайти однакової тематики, а може об'єднувати відразу кілька тематичних добірок веб-ресурсів.

Створити каталог - навіщо це потрібно?

Каталог посилань є одним із способів заробітку в Інтернеті, оскільки розміщення посилання в каталозі на той чи інший веб-сайт підвищує його індекс цитованості і сприяє просуванню в пошуковій системі. СЕО-фахівці часто вдаються до каталогів, як до додаткової допомоги в раскрутке.Поетому багато інтернет-користувачі, а також власники інформаційно-розважальних порталів і тематичних веб-ресурсів, прагнуть створити каталог посилань для отримання додаткового прибутку.

Створити каталог - що для цього потрібно?

  1. Визначитися з тематикою каталогу, а також з його рубриками. Розробити дизайн каталогу.
  2. Знайти хостинг, який підтримує php і mysql, а також домен. Бажано, щоб домен був першого рівня, оскільки це впливає на індекс цитування.
  3. Знайти модератора, який відстежуватиме «некоректні» сайти і видаляти їх з каталогу.
  4. Створити каталог. Існує ряд програм, як платних, так і безкоштовних, які дозволяють створити, а потім управляти каталогом в режимі онлайн. Якщо власник каталогу знайомий з мовою програмування, то код можна написати або підправити «вручну».
  5. Зареєструвати каталог в базах даних каталогів, після чого з них постійно будуть надсилатися посилання на сайти, які можна буде розміщувати в своєму каталозі.
Каталог посилань представляє собою структуровану базу сайтів, яка поповнюється за рахунок додавання інформації про нові ресурсах інтернету. Каталог і розрізняють на тематичні, загальні, білі і чорні. Використовують їх для SEO, щоб отримати велике число зворотних посилань з необхідними анкорами. Створити каталог досить просто, а якщо враховувати деякі нюанси, то можна на ньому й заробити.
Інструкція
1
Виберіть домен і хостинг для вашого каталогу посилань, оскільки він в першу чергу є сайтом. Хостинг повинен володіти підтримкою php і mysql. Так як у каталогу посилань навантаження невелика, то на даному ресурсі можна заощадити або навіть скористатися безкоштовними послугами зі створення сайту.
2
Підійдіть уважно до процесу вибору домена. Деякі кажуть, що його зона не сильно впливає на якість видачі та індексації, але практика показує зовсім інші результати. Приміром, в Google найменше трафіку отримує зона .info, а в Rambler бувають проблеми із зоною .com. У зв'язку з цим рекомендується не скупитися і набувати зону .ru, тим більше, що каталог посилань окупить незабаром дані витрати.
3
Автоматизуйте процес додавання, редагування та публікації нових посилань в каталог. Для цього в мережі можна знайти дуже багато безкоштовних скриптів, серед яких найпопулярнішими є FlashCat і FairLinks. Також можна придбати платні програми, приміром, CNCat і Scripto, які володіють досить великим і зручним функціоналом. Вивчіть інструкцію по установці скрипта і встановіть його на ваш сайт каталогу посилань.
4
Виділіть певний час для модерації доданих сайтів. Деякі скрипти виконують авторедагування, однак цього деколи буває недостатньо, і незабаром ви помітите, як ваш ресурс заб'ється безліччю непотрібних або неякісних посилань. У зв'язку з цим рекомендується вчасно проводити чистку каталогу.
5
Оберіть спосіб монетизації вашого каталогу посилань. Як правило, він створюється для таких сервісів, як Бігун, Google AdSense або Сап. Продати посилання буде достатньо нелегко, але якщо у вас вийде, то незабаром зможете отримувати непоганий прибуток. Виконайте деякі дії з просування свого каталогу посилань (проженіть його іншим каталогам, розмістіть рекламу та інше), хоча багато хто вважає, що в цьому немає необхідності.