Як зробити закладку.

Для роботи з багатосторінковими документами в Word часто потрібно зі змісту (змісту), наприклад, дипломної роботи, потрапити на необхідний для коригування або уточнень розділ. Коли такий документ складається з десяти листів, то особливих проблем з пошуком потрібної частини тексту не виникає, а коли сторінок більше 100, то без закладки не обійтися.

Щоб зробити закладку, потрібно помістити курсор на те місце, на яке потрібно посилатися зі змісту або змісту. Можливо, прив'язка до них і не буде потрібно, а закладки необхідні для внесення уточнень, але алгоритм дій по створенню закладок загальний для будь-яких випадків.

Спочатку потрібно виділити мишкою частина тексту, до якої потрібно буде повертатися. Потім на панелі інструментів вгорі вибрати вкладку «Вставка» і активувати команду «Закладка». У діалоговому вікні потрібно придумати ім'я створюваної закладці. Але слід пам'ятати, що створити закладку потрібно таким чином, щоб вона приводила користувача до певного місця в тексті, позначеному курсором. Тому ім'я краще привласнювати таке, яке буде відображати суть абзацу або відображену думка. Можна привласнювати назви або нумерацію глав (розділів) тексту. Присвоюємо ім'я і натискаємо кнопку «Додати».

Після того як закладка створена, її потрібно прив'язати до змісту, вірніше до того пункту, від якого по кліку мишки відбуватиметься перехід до шуканого місця в тексті, наприклад: Глава 4. Для цього виділяємо курсором в змісті потрібний пункт і на панелі інструментів вибираємо «Вставка». Потім активуємо команду «Гіперпосилання» і у вікні, з лівого боку наводимо мишку на кнопку «Зв'язати з місцем в документі». Справа є активне вікно, яке називається «Виберіть місце в документі». В цьому вікні розташовується зроблена раніше закладка, якій привласнювали ім'я. Вибираємо потрібну (якщо їх зроблено декілька) і натискаємо ОК.

Як бачите, зробити закладку в документі Word зовсім не складно. Створені закладки в змісті мають вигляд інтернет-посилань, і виділені синім кольором, так що їх візуально легко визначити. Натискаючи на ту чи іншу главу, користувач автоматично буде перенесений на потрібну сторінку тексту, де встановлена закладка.

Якщо до змісту немає необхідності прив'язуватися, тоді для переходу до створених закладках на панелі інструментів активуємо знайому вже закладку «Вставка» . Вибираємо команду «Закладка». У вікні, видно всі створені раніше в даному тексті закладки. Натискаємо кнопкою миші на потрібну і автоматично потрапляємо на сторінку документа, де вона знаходиться. Крім того, в цьому ж вікні можна додавати нові закладки.