Як продати будинок на Україну.

Процедура продажу будинку у всьому світі в цілому однакова, але можуть бути свої специфічні відмінності в частині набору документів та обмеження на придбання землі іноземцями. В цілому ж технологія пошуку покупця за допомогою маклерів або самостійно на України особливо не відрізняється від російської.
Вам знадобиться
  • - правовстановлюючі документи на будинок (свідоцтво приватизації, договір купівлі-продажу, дарування, міни або спадщини);
  • - технічний паспорт на будинок;
  • - довідка з БТІ для відчуження ;
  • - рішення опікунської ради, якщо в будинку прописані неповнолітні, навіть якщо ті не є власниками;
  • - будинкова книга;
  • - завірену нотаріусом згоду чоловіка ( ги) на продаж (можна оформити прямо при укладанні угоди), якщо будинок куплений у шлюбі;
  • - паспорта власників;
  • - оригінали ідентифікаційних кодів (аналог російського ІПН) власників, включаючи дітей;
  • - документ на землю, на якій стоїть будинок, якщо ділянка приватизована, або довідка, що земля не приватизована.
Інструкція
1
Особливу увагу слід приділити вивченню реальної ситуації на ринку праці. Поряд з моніторингом оголошень з порівнянними пропозиціями (де очікування продавців зазвичай дещо завищені, а покупців - занижені) не буде зайвим проконсультуватися у фахівців з нерухомості щодо реальної ціни свого варіанту і впливають на неї факторов.Ето дозволить зрозуміти межа, нижче якого ціну опускати не можна. Для України, де можна назвати національним спортом прагнення покупця збити ціну на нерухомість усіма правдами і неправдами, такі знання будуть особливо актуальними (та й де завгодно знадобляться).
2
Після з'ясування цінових меж можете рекламувати свій варіант. Якщо ви віддаєте перевагу шукати покупця самостійно, прорекламує свій варіант в друкованих ЗМІ регіону, де знаходиться будинок, і на інтернет ресурсах. Поряд з місцевими ефективними можуть бути всеукраїнські ресурси загальної спрямованості з рубрикацією за характером предмета угоди і регіонам, наприклад, e-market.ua.
3
Паралельно з пошуком покупця займіться підготовкою документів для продажу. Починайте з тих, які найбільш довго робляться, і тих, без яких неможливо підготувати інший документ. Врахуйте також, що терміни дії багатьох паперів огранічени.В відміну від Росії, при оформленні угоди про нотаріуса необхідні оригінали ідентифікаційних кодів продавця або продавців. Так називається на України аналог російського ІПН. Отримати цей код повинен і власник з іншим громадянством після тимчасової реєстрації у власному доме.А якщо в будинку прописані діти, дозвіл органу опіки вимагається незалежно від того, власники вони чи ні (в РФ тільки якщо власники).
4
Відповідайте на питання зацікавилися покупців, домовляйтеся про перегляди і організовуйте іх.Прі цьому не вірте обіцянкам і не знімайте будинок з продажу, поки не отримаєте завдаток, не повертаються, якщо покупець передумает.Оговоріте з покупцем порядок передачі грошей і його вселення в купується будинок.
5
У призначений день йдіть до нотаріуса з повним комплектом документів і укладайте угоду, потім здійснюйте обмін грошей на ключі.