Як зробити капелюх з картону.

Рідкісний дитяче свято обходиться без карнавальних костюмів і сценок з перевдяганнями. Зробити образ казкового персонажа яскравим і незабутнім допоможе капелюх з картону .
Вам знадобиться
  • - картон
  • - ножиці
  • - клей
  • - циркуль
  • - гнучка вимірювальна сантиметрова стрічка
  • - лінійка
Інструкція
1
Для визначення розміру майбутньої картонній капелюхи сантиметровою стрічкою виміряйте окружність голови. Потім розрахуйте радіус внутрішньої (меншою) круглої частини полів капелюха за такою формулою: радіус = окружність голови/6.28. Це буде менший радіус. Тепер розрахуйте радіус зовнішньої (більшої) окружності полів капелюха, додавши до отриманого радіусу внутрішньої частини полів капелюха 25 см (ширина полів капелюха). Це буде більший радіус.
2
Візьміть аркуш картону і накресліть за допомогою циркуля окружність більшого радіуса. Потім із цієї ж точки накресліть коло меншого радіусу. Всередині кола меншого радіуса накресліть клапани довжиною приблизно по 3 см, які в подальшому допоможуть приклеїти поля до верхньої частини капелюхи. Виріжте внутрішню частину полів капелюхи, залишивши клапани.
3
Накресліть коло радіусом 25-30 см і виріжте з неї верхню частину капелюхи (приблизно 1/4 кола), залишивши клапан для склеювання країв конуса. Згорніть верхню частину капелюхи конусом і склейте клапан з іншим краєм конуса.
4
Підніміть клапани на внутрішньому колу полів капелюхи і намажте їх клеєм. Притисніть верхню частину капелюхи до клапанів полів капелюха. Картонна капелюх готова.
Корисна порада
- для виготовлення капелюхи не використовуйте гофрований картон (коробки від великих побутових приладів), так як такий картон не володіє достатньою гібкостью.- готову капелюх можна прикрасити стрічками, ялинкової мішурою або аплікацією з кольорового паперу
Паперові головні убори мають таке ж право на існування, як і звичайні, звичні всім з тканини і фетру. Крім розважальної, паперова капелюх несе ще й практичну функцію - вона виявляється незамінним предметом під час ремонту, коли потрібно захистити голову від пилу і фарби, а також з її допомогою ви зможете врятуватися від пекучого сонця в літню спеку.
Інструкція
1
Візьміть великий газетний лист і зігніть його навпіл, поєднавши правий край з лівим, а потім отриманий прямокутник перегніть на себе, формуючи горизонтальний згин. Розгорніть заготовку, поверніть її до себе горизонтально і зігніть знову на себе, щоб отримати ще один перегин по довгій стороні прямокутника.
2
Тепер нижні кути верхнього шару газети зігніть до центральної лінії перегину, яку ви тільки що намітили, а нижню половину верхнього шару паперу загніть наверх. Лівий і правий кут опинився внизу прямокутника загніть назад, поєднуючи їх з задньої центральної лінією перегину, після чого залишився внизу відворот з скошеними кутами також загніть назад.
3
Отримана трапецевидная фігура вже нагадує шапку, але її можна доповнити згином-відворотом - для цього нижні куточки акуратно виверніть і зробіть на нижньому широкому краї майбутньої капелюхи відворот.
4
Розкрийте нижній кишеню фігури, а верхній її край розплющите, щоб капелюх було зручніше носити. Капелюх готова - ви можете надіти її на себе, а можете піднести як жартівливого подарунка друзям, або подарувати дитині для ігор. Експериментуючи з різною величиною паперових аркушів, ви можете скласти капелюхи різних розмірів.