Як зробити грубку для будинку. Як зробити ходи для печі для дому.

Кладка печі - складна справа. Перед тим як займатися кладкою печі, потрібно зібрати всю необхідну інформацію про цю справу. Кладка виробляється червоною цеглою. Він повинен бути нормально обпалений. Обпалений цегла добре колеться, теше і при падінні розколюється на великі шматки. Якщо цегла недопалену, то він має блідо-рожевий колір. При падінні він розсипається на дрібні шматочки. Необхідно запастися інструментом і рештою будівельними матеріалами.
Інструкція
1
Врахуйте, що при кладці потрібно робити шов якомога тонше. Він повинен бути не більше 5 міліметрів. На цьому шві потрібно зробити розшивку в сантиметр. Робиться вона стесуванню грані у цегли. Заборонено при кладці використовувати звичайну глину з ділянки. Глину можна купити всюди, однак підібрати потрібну вельми складно. Справа в тому, що глина відрізняється жирністю, тому робити співвідношення пісок-глина може тільки фахівець. Футеровка топливника і перекриття робляться з вогнетривкої цегли. Якщо вироблятиметься топка бурим вугіллям, потрібно використовувати тугоплавкий цегла.
2
Вкрай не рекомендується класти піч і димову трубу силікатною цеглою. Він повинен використовуватися тільки для кладки частини труби, яка розташовується над дахом. Кладка виконується тонким і повним швом. Шви кладки з червоної цегли не повинні по ширині перевищувати 5 міліметрів. Якщо кладка виробляється вогнетривкою цеглою, то шов повинен бути шириною в 3 міліметри. Вертикальний шов кожного горизонтального ряду кладки повинен перекриватися цеглинами вищого ряду. Перев'язку потрібно робити приблизно в половину цегли. Якщо необхідно, можна робити перев'язку в чверть цегли. У рідкісних випадках вертикальний шов можна не перекривати, але це можливо тільки на висоті двох рядів кладки. При влаштуванні протипожежної переділки приділіть особливу увагу перев'язці вертикальних швів. Склепіння потрібно класти по підготовленій опалубці. Вони не повинні мати наскрізних кілець. Шов кладки склепіння не повинен перевищувати 3 міліметра.
Досить багато людей займається будівництвом печі самостійно. Справа ця не така вже й складна, як може здатися на перший погляд, однак вимагає особливої уваги. Перед тим, як вирішуватися зводити грубку, навіть саму найпростішу, обов'язково потрібно прочитати протипожежні правила.
Інструкція
1
Врахуйте, що між стіною і цегляної піччю потрібно залишити відстань більше 40 сантиметрів. Металева піч, яка потім обкладається цеглою, повинна знаходитися в 60 сантиметрах від стінки. Якщо у дерев'яного будинку або інших пожежонебезпечних конструкцій є захист від загоряння, то відстань можна зробити менше.
2
Для зведення печі найкраще застосовувати звичайний червона цегла, який має розмір 250х120х65 міліметрів. Він повинен мати правильну форму, прямі грані і кути. Також необхідно звернути увагу на наявність тріщин і різних дефектів. Найчастіше використовується цегла марки 75-150, маса якого близько 3,8 кілограмів, а щільність 1700-1850 кг/м3. Якщо матеріал добре обпалений, то при постукуванні буде видавати дзвінкий звук. Заборонено для кладки печей використовувати недопалену цегла. Він зазвичай має блідо-рожевий колір, а при постукуванні народжує глухий звук.
3
Кладка печі повинна здійснюватися на глінопесчаном розчині, а оштукатурювання зазвичай роблять на глино-вапняно-піщаної суміші, в співвідношенні 1: 1: 4. Для того, щоб приготувати глино-піщаний розчин, потрібно для початку підготувати всі необхідні матеріали. Використовувати можна тільки сухий, зернистий пісок. Він повинен бути попередньо просіяний через сито, яке має осередки розміром 1,5х1,5 міліметрів. Не рекомендується брати для розчину мулистий і дрібний пісок.
4
Готувати глино-піщаний розчин потрібно уважно. Саме від його якості безпосередньо залежить міцність цегляної кладки. Гарна суміш сприяє довготривалій роботі печі. Перед тим, як викладати піч, потрібно укласти кожен цегляний ряд «насухо», при цьому підібрати однакові по висоті і довжині цеглини. У результаті повинна вийти рівномірна товщина швів. Кладку кожного ряду починайте з кутового цегли. Після того, як ряд покладений, потрібно перевірити його горизонтальність. Якщо робиться кладка рядів печі-кам'янки, то потрібно виконувати перев'язку цегли.