Як свердлити кахель.

Кафельная плитка - це чудовий матеріал для обробки стін ванних кімнат і кухні. Однак саме на цих стінах найчастіше нам потрібні дзеркала і полки. Тому в тому випадку, коли потрібно просвердлити отвір в тендітній плитці, потрібно бути максимально акуратним.
Вам знадобиться
  • Вода
  • побідитових свердел
  • Молоток
  • Дриль (з низькими оборотами)
Інструкція
1
Перед тим, як свердлити плитку, потрібно підібрати спеціальну дриль і свердла. Дриль найкраще взяти таку, в характеристиках якій зазначена можливість роботи на низьких оборотах. Якщо такого дриля немає, то можна спробувати зробити це ручним дрилем.
2
Для свердління плитки є спеціальні свердла. Але якщо таких немає в наявності, то можна скористатися свердлом з победитовой насадкою. Головне, щоб воно було гострим і новим.
3
Найскладніше в свердлінні плитки - пройти глазуровану верхню частину. Тому потрібно видалити глазур в місці отвору акуратними постукуваннями молотка по свердлу. Якщо плитка не глазурована, то все одно місце свердління потрібно трохи процарапать, намітити точку щоб уникнути ковзання свердла.
4
Після проходження глазурі свердло всередині плитки проходить набагато легше. Після того, як сама плитка і шар клею просвердлені, можна змінити свердло на бур і перфоратор. Тільки зверніть увагу, щоб бур був трохи менше попереднього свердла по діаметру, щоб не зачіпати плитку і не пошкодити її.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8pvIGnInYLE
Зверніть увагу
Якщо плитка ще не наклеєна на стіну, то можна свердлити отвір в плитці із зворотного боку.
Корисна порада
Щоб не просвердлити стіну наскрізь, потрібно виміряти товщину стіни і зробити обмежувач на бур з ізоляційної стрічки.
При ремонтних роботах нерідко доводиться робити отвори в керамічній плитці. Така ситуація виникає, якщо вам знадобилося пристосувати на кухні навісний шафка або додати у ванну кімнату вішалку для рушників. Складність полягає в тому, що тендітна плитка може розколотися при свердлінні, а замінювати таку зіпсовану плитку - справа вельми клопітка. Як же правильно свердлити керамічну плитку ?
Вам знадобиться
  • Малярська стрічка (ізолента або самоклеящейся плівка), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, лист паперу, пилосос.
Інструкція
1
Щоб правильно і акуратно зробити отвір в керамічній плитці, вам знадобляться малярська стрічка (підійде шматочок ізоляційної стрічки або самоклеїться плівки), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, лист паперу, пилосос.
2
Наклейте на місце, де має розташовуватися майбутнє отвір, квадратний шматочок малярської стрічки. При її відсутності цілком підійде ізоляційна стрічка, лейкопластир, самоклеящаяся плівка або кольоровий папір.
3
Нанесіть в потрібному місці на наклеенном шматочку малярської стрічки позначку. Використовуйте для розмітки фломастер. Мітка означатиме місце свердління, вона повинна бути добре помітна.
4
Приготуйте електричну дриль. У ній має бути передбачено регулювання числа оборотів. Вставте в дриль спеціальне свердло, що застосовується при свердлінні плитки і скла. Таке свердло має списоподібний кінчик, виготовлений з карбіду вольфраму. Вимкніть ударний режим електродрилі.
5
Прикладіть кінчик свердла до зробленої вами позначці і починайте свердлити на найменшій швидкості. Дуже важливо, щоб число оборотів дриля спочатку було невеликим, від цього залежить цілісність плитки. Тут вам хорошу службу послужить шматочок наклеєною малярської стрічки - вона не дасть зісковзнути свердла з точки свердління. У міру проходження свердлом через кераміку збільшуйте число оборотів дриля.
6
Подбайте про те, щоб уникнути пилу і крихт висвердлюється матеріалу. Для цього рекомендується згорнути зі звичайного аркуша паперу невеликий конверт з трикутними бічними стінками. Його потрібно приліпити липкою стрічкою трохи нижче місця свердління. У такій «кишеню» будуть зсипатися пил і крихти з-під свердла, залишивши підлогу чистим. Ще один варіант - знімати пил за допомогою звичайного пилососа.
7
Отже, плитка просвердлена. Тепер можна замінити свердло на те, яке підійде для вашої стіни. Зазвичай використовується свердло з твердосплавним наконечником, призначене для свердління каменю і бетону. Якщо під плиткою розташоване дерево, вибирайте відповідне свердло.
8
Коли роботи з свердління повністю завершені, відклейте стрічку з плитки, вставте в отвір дюбель або дерев'яну пробку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rfycgVHQsEg