Як розводити черепах.

Розмноження у неволі - ознака гарного змісту, тому якщо ви вирішили розводити красноухих черепах , потрібно створити їм для цього відповідні умови. Для розведення черепах потрібно кілька здорових дорослих самців і самок. Пол самців визначається при довжині приблизно 9-10 см (віком 2-5 років), стать самок - при довжині в 15-17 см (що відповідає віку 3-8 років). Характерні відмінності полягають у наступному: черевна сторона панцира у самців вогнутая, хвіст потовщений біля основи, довші, ніж у самок, а клоака розташована далі від панцира. У статевозрілих самців на передніх лапах відростають довгі кігті.
Інструкція
1
Як правило, самки більші за самців і менш активні. Черевна сторона панцира у них плоска, хвіст короткий і без потовщення. Клоака розташована в безпосередній близькості до панцира. У неволі статевої зрілості самці досягають в 4 роки, а самки - в 5-6 років.
2
Червоновухі черепах і здатні паруватися цілий рік. Стимуляцією до цього процесу служить підвищення температури навколишнього середовища. Черепахи повинні відчувати себе спокійно і мати достатньо корму. Тварин потрібно тримати у великому тераріумі (якщо є можливість - то у вуличному вольєрі), рівень води в якому не повинен перевищувати 12 см.
3
Шлюбні ігри красноухих черепах відбуваються у воді і зводяться до того, що самець, звернувшись мордочкою до самки, як би «погладжує» її мордочку своїми довгими кігтиками. Сам процес спарювання займає від 5 до 15 мінут.После одного запліднення червоновуха черепах а може зробити 4-5 кладок. Для того, щоб відкласти яйця, самці красноухой черепах і потрібен острівець суші, краще відокремлений. Перед тим, як зробити це, самка вириває в піску або грунті кругле гніздо, смачівет його водою з анальних міхурів. В середньому в кладці буває 10 яєць, приблизно 4см в діаметре.Отложенние яйця якнайскоріше поміщають в інкубатор. Там вони дозрівають при температурі 21-30 ° С. Час від кладки до виходу черепашат з яєць може варіюватися від двох до п'яти місяців.
Доглядати за черепахами в неволі досить складно, ще складніше займатися їх розведенням. Однак якщо ви любитель цих тварин, ви можете спробувати цим зайнятися. Розведення черепах зажадає від вас деяких зусиль.

Вибір черепах

Для розведення черепах вам знадобляться самки і самці, переконайтеся в тому, що у вас є особини обох статей. Самці, як правило, мають більш яскраве забарвлення, ніж самки, крім того, вони охочіше йдуть на контакт з людиною. Відрізнити їх можна і по нижній частині панцира. У самців вона зазвичай трохи увігнута всередину, у самок - вигнута назовні. Ще однією особливістю водних черепах є те, що їх самці менше за розмірами, ніж самки, у них також є довгі кігті на передніх лапах. Переконайтеся в тому, що черепахи досягли статевозрілого віку, в іншому випадку вони не будуть розмножуватися. Самці водних черепах досягають цього віку до 3-м рокам, самки - до 5-ти рокам. Не намагайтеся розводити черепах відразу ж після їх придбання, робити це можна не раніше ніж через рік.

Охолодження

Для успішного розведення водних черепах вам необхідно створити для них максимально природну середу. Для цього необхідно організувати для них період охолодження. Водяні черепахи відкладають яйця з березня по червень місяць, тому період охолодження необхідно проводити в січні - лютому. Тримайте в цей період (6 - 8 тижнів) черепах при температурі 10-15 градусів Цельсія. В цей час черепахи дуже мало їдять, вам необхідно залишити їх на самоті.

Годування

У період розмноження особливо важливо стежити за раціоном водних черепах. Крім звичайної їжі необхідно збільшити споживання самками вітаміну D3 і кальцію. Максимально здоровий раціон водної черепахи може складатися, наприклад, з: дощових черв'яків, равликів, дині, листя салату, бананів, чорниці, полуниці, гороху, солодкої картоплі, помідора, квітів кульбаби і тутового дерева.

Простір і місце для відкладання яєць

Щоб змусити черепах розмножуватися, вам достатньо організувати для них підходяще простір, інше природа зробить сама. Важливо, щоб у черепах була свобода пересування. Крім того, має бути організоване місце, куди самки відкладатимуть яйця. Для цього необхідно спорудити площадку, засипану м'якою вологою грунтом або піском товщиною 20 - 50 см. Сюди ж необхідно помістити всілякі камені і колоди, щоб самка могла в них сховатися. Водяні черепахи роблять кілька кладок, в кожній з яких може бути від 2-х до 10-ти яєць. Період відкладання яєць може зайняти кілька тижнів.

Догляд за яйцями

Черепашачі яйця повинні міститися при нормальній кімнатній температурі. В особливо спекотні дні переносите їх в прохолодне місце, тримайте їх злегка вологими і не давайте перегріватися під сонцем. Для зручності вмісту яєць використовуйте інкубатор, попередньо спорудивши в ньому гніздо. Для виготовлення такого гнізда вам знадобиться будь просторий контейнер. Зробіть в його кришці декілька отворів для циркуляції повітря. Змішайте вермикуліт, торф і сфагновий мох в рівних пропорціях, замочіть цю суміш, відіжміть зайву воду і покладіть в контейнер. Зробіть невеликі поглиблення і перекладіть в них яйця, ні в якому разі не перевертаючи їх. Закрийте кришку і не знімайте її, підтримуйте температуру в районі 24 - 30 градусів Цельсія.

Вилуплення

Залежно від температури навколишнього середовища черепахи починають вилуплюватися через 50-120 днів. Як тільки це почне відбуватися, прибирайте з гнізда залишки шкаралупи, щоб вона не заважала іншим яйцям. Вилупилася черепаха може перебувати в шкаралупі яйця ще кілька днів, при цьому вона продовжує харчуватися залишками яєчного жовтка. Після цього її можна випустити в ємність з водою. Годуєте їх щодня як тваринної, так і рослинною їжею, важливо лише не переборщити з білком в їх раціоні, це може привести до проблем зі здоров'ям.