Як створити архів.

Багато комп'ютерні користувачі з успіхом освоїли можливості інтернету. Перебуваючи за тисячі кілометрів, можна запросто спілкуватися з друзями, виконувати віддалену роботу для замовників, передавати фотографії, різні документи або цілі папки з потрібною інформацією. Це нескладно, якщо тільки мова йде про декілька файлах. Але коли буде потрібно передати набагато більше документів або фотографій, то без створення архіву в такому випадку не обійтися. Або доведеться передавати всі файли по черзі, що займають досить багато часу.

У такій ситуації набагато простіше створити архів, в який можна помістити всі необхідні для відправки файли. За своєю структурою архів - зручний спосіб передачі інформації по мережі. По-перше, архів менше загрожує вплив при пересиланні по інтернету, а по-друге, дозволяє не тільки відправляти все одним файлом, але і зберігати його на комп'ютері - тим більше, що архіви менше схильні до дії вірусов.В даний час найбільш поширеними архиваторами є стандарти rar і zip. За своїми параметрами стандарт rar стабільний, його алгоритм стиснення більш досконалий, він легко відновлюється і вимагає менше ресурсів комп'ютера при витяганні. Але для його створення потрібна спеціальна утиліта, яка повинна бути і у приймаючої такі файли сторони. Що стосується стандарту zip, то він виявився найпоширенішим форматом, оскільки входить в операційну систему Windows. У користувачів в даній ситуації є можливість вибору. Якщо потрібно зберігати файли на своєму комп'ютері, то краще за все створити архів у форматі rar. Якщо ж заархівовані файли будуть використовуватися для передачі іншим користувачам, то краще скористатися zip-форматом, оскільки у одержувача архіву може і не виявитися відповідного програмного забезпечення для перегляду і вилучення файлів з rar. З форматом zip на будь-якому комп'ютері з встановленою операційною системою Windows такий архів розпакує без проблем.Когда є сумніви в захисті інформації, наприклад, якщо комп'ютером користується декілька користувачів, то кращим варіантом буде установка пароля на створений архів. Зробити це нескладно, вибравши формат архіву, можна активувати функцію «Пароль на відкриття». Користувачеві залишається не забути введений пароль, інакше він стане недоступним для використання, оскільки зламати архів з хорошим паролем практично неможливо. Є ще архіви. Для вилучення з нього інформації достатньо двічі клацнути по архіву мишкою, вибрати шлях для вилучення файлів і він автоматично здійснить «розпакування». Але все саморозпаковувані файли мають дозвіл * .exe, а даний формат має підвищену загрозою зараження комп'ютерними вірусами. Також багато поштові інтернет-сервери не приймають подібні архіви для передачі по електронній пошті, тим самим оберігаючи своїх користувачів від комп'ютерної загрози зараження.

TAR-архіви вельми часто використовуються в операційній системі Linux. У деяких дистрибутивах цей же формат використовується пакетними менеджерами. Але іноді такий архів потрібно не розпакувати, а створити.
Інструкція
1
Перший спосіб створення TAR-архіву полягає в наступному. Знайдіть в файлової системі свого комп'ютера будь-який архів того ж формату (з розширенням .TAR.GZ). Скопіюйте його (саме скопіюйте, а не перемістіть!) В зручну для вас папку. Потім зайдіть в нього за допомогою диспетчера файлів Midnight Commander як в звичайну папку. Видаліть з нього весь вміст, крім одного будь-якого файлу (якщо зробити архів порожнім, буде видаватися помилка). Потім скопіюйте в нього ті файли, які потрібно. Після цього видаліть останній файл із старого вмісту архіву. Нарешті, вийшовши з архіву, як з папки, перейменуйте його так, як вам зручно, користуючись засобами тієї ж програми Midnight Commander. Розширення при цьому ні в якому разі не міняйте.
2
Другий спосіб створення TAR-архіву полягає у введенні необхідних команд вручну з клавіатури в консолі. Для цього спочатку створіть нову папку з бажаним назвою. Скопіюйте в неї ті файли, які ви бажаєте помістити в архів. Потім, перебуваючи поза цією папки, тобто, на один рівень вище, введіть таку команду: tar -cvf archive.tar/path/to/the/folder, де archive.tar - ім'я архіву,/path/to/the/folder - повний шлях до папки з файлами. Архів буде створений в папці, яка перебуває на один рівень вище.
3
Якщо звичайні архіватори одночасно з приміщенням файлів в архів стискають їх, то тут стиснення даних необхідно здійснити окремо. Для цього дайте таку команду: gzip archive.tarВ результаті файл з архівом буде стиснутий, а до його імені додасться друге розширення - GZ.
4
При бажанні, замініть такому файлу подвійне розширення .TAR.GZ на одинарне - TGZ, що дозволить, наприклад, зберігати його на машинах з операційною системою DOS, де подвійні розширення файлів, як відомо, не підтримуються.
5
Щоб витягти з архіву необхідні файли, просто зайдіть в нього вже згаданої вище програмою Midnight Commander як в звичайну папку, а потім здійсніть бажані операції з файлами так, як якби вони розташовувалися не в архіві, а в папці.