Як зняти набряк горла. Зняти набряк гортані.

Набряк горла - швидко розвивається процес, в результаті якого настає набряк слизових тканин гортані. Набряк горла, як правило, буває наслідком деяких інфекційних захворювань (кір, дифтерія, скарлатина, грип), травм шиї, термічних і хімічних опіків, пухлин або алергічною реакцією.
Інструкція
1
Якщо в гортань потрапило чужорідне тіло, набряк може розвиватися стрімко. Настає задуха, потерпілий не в змозі розмовляти. Викликайте «Швидку допомогу», але до її приїзду спробуйте допомогти самостійно. Для цього встаньте позаду постраждалого, обхопіть його обома руками і різко натисніть кулаками трохи вище пупка.
2
На тлі інфекційних захворювань набряк розвивається гостро і супроводжується болем в горлі, відчуттям стороннього тіла, зміною голосу. У важких випадках розвивається стеноз, який може привести до задухи. Зняти сильний набряк горла можна тільки в стаціонарі, тому необхідно стежити за станом хворого, щоб не пропустити загрозливих симптомів. До госпіталізації спробуйте полегшити стан хворого: прикладіть міхур з льодом до горла, дайте йому проковтнути шматочки льоду, зробіть гарячу ванну для ніг або накладіть гірчичники як відволікає терапії.
3
Набряк горла, який розвивається як алергічна реакція, називається набряком Квінке. Його типові симптоми: набряк обличчя, тильної сторони долонь і стоп, горла. Шкіра на місцях набряку бліда. Якщо набряк поширюється на гортань і трахею, можливо ядуха, що загрожує життю хворого. Необхідно, по можливості, визначити алерген і видалити його від хворого. До приїзду бригади «Швидкої допомоги» можна спробувати зняти набряк горла самостійно: ввести внутрішньом'язово або внутрішньовенно якоїсь антигістамінний препарат - супрастин, димедрол, кларитин. Якщо немає можливості зробити ін'єкцію, покладіть таблетку під язик.
4
Якщо набряк гортані став наслідком хімічного опіку, потрібно промити горло потерпілого чистою водою або розчином, що нейтралізує дію хімічної речовини. Наприклад, якщо причиною опіку стала оцтова кислота, горло потрібно полоскати розчином соди. І, як при будь-якому набряку гортані, необхідна термінова госпіталізація хворого.