Як зробити собаці внутрішньом'язово укол.

Наші чотириногі друзі-собаки, що вже стали членами родини, також як і люди хворіють. І хвороби у них бувають не менш важкими, ніж у людей. Такі, які не проходять самі, а вимагають візитів до лікаря-ветеринара і прийому різних ліків. У тому числі і введення їх допомогою ін'єкцій. Дуже часто необхідність зробити внутрішньом'язовий укол собаці викликає у його господарів паніку. Але все не так страшно.
Вам знадобиться
  • - одноразовий шприц з ліками;
  • - вата, спирт;
  • - ласощі
Інструкція
1
Приготуйте шприц, наберіть в нього ліки, трохи посуньте поршень, щоб видалити зі шприца повітря.
2
Покладіть собаку на бік (краще всього, якщо у вас буде помічник). Щоб визначити місце для укол а - подумки розділіть стегно задньої ноги вихованця на чотири частини. Ін'єкцію потрібно зробити в верхню чверть, що знаходиться з боку хвоста.
3
Поплескайте, погладьте стегно вихованця, в яке будете робити укол . Продезінфікуйте місце передбачуваної ін'єкції, протерши шкіру ватним тампоном, просоченим спиртом. Під час укол а обов'язково притримуйте собаку за ногу - в районі гомілки.
4
Вводите шприц або строго перпендикулярно, або під кутом - в напрямку від хвоста до холці. Вводити шприц слід швидко, а самі ліки - повільно. Глибина введення - 2,5 см для великої собаки (типу лабрадора) і 1 см - для собаки середніх розмірів (наприклад, такси).
5
Перед тим, як ввести ліки, трохи відтягніть назад поршень для того, щоб переконатися, що голка шприца не потрапила в кровоносну судину. Якщо раптом в колбі з'явилася кров - потрібно колоти в іншому місці.
6
Після того, як укол зроблено - заохотьте вихованця. Якщо він стоїчно переніс укол , що не виривався - погладьте його, похваліть, дайте шматочок ласощів.
Корисна порада
Будь укол потенційно небезпечний. Тому, перед тим, як вперше зробити ін'єкцію собаці самостійно - попросіть ветеринара докладно розповісти і показати вам, як це робиться.
Підшкірні уколи - один з видів терапії, з яким доводиться зіткнутися власникам собак при хвороби своїх вихованців. Оптимальний варіант - це коли все ін'єкції робить ветеринарний лікар, але у випадках, коли ви живете далеко від клініки, а уколи необхідні кілька разів на день, доведеться навчитися робити це самостійно.
Вам знадобиться
  • -одноразові шприц;
  • -ліки;
  • -спіртовой розчин;
  • -ласощі для заохочення.
Інструкція
1
Строго дотримуйтесь приписами ветеринара, ретельно перевіряйте розведення і дозування препарату. Пам'ятайте, що всі ліки, які ви збираєтеся вводити тварині, повинні бути стерильні, а також мати не минулий термін придатності. Враховуйте, що багато препаратів необхідно зберігати тільки в холодильнику, інакше вони втрачають свої лікувальні властивості.
2
Заздалегідь підготуйте стерильний шприц, ліки і спирт (замість нього можна взяти будь спиртовий розчин, наприклад, календули). Ретельно вимийте руки з милом, після чого протріть руки і ампулу з ліками спиртом. Розкрийте ампулу. Якщо ліки знаходиться у флаконі, то необхідно за допомогою ножа зняти алюмінієвий гурток зверху і протерти гумку спиртом. Відкрийте стерильну упаковку шприца, акуратно приєднаєте голку (при цьому її необхідно тримати за пластиковий наконечник, а шприц за підставу).
3
Наберіть ліки в шприц. Якщо воно знаходиться у флаконі, то акуратно проколіть гумову пробку, наберіть необхідну кількість, після чого акуратно витягніть шприц, притримуючи його за поршень (це необхідно, щоб ліки під дією вакууму всередині бульбашки не вилилося назад). Після того як ви набрали рідина, необхідно закрити голку пластиковим наконечником. Перед ін'єкцією переконайтеся, що в шприці немає зайвого повітря. Якщо ви бачите бульбашки, то їх можна прибрати за допомогою легкого натискання на поршень.
4
Попросіть рідних чи друзів допомогти вам. Підшкірні ін'єкції ставляться собакам в холку (складка шкіри між лопатками). Нехай друга людина притримує собаку, а ви відтягніть холку таким чином, щоб утворилася складка, після чого введіть в неї голку. Будьте обережні, щоб не проткнути шкірну складку наскрізь. Повільно введіть ліки, після чого вийміть голку і акуратно помасажуйте шкіру в місці ін'єкції для кращого розподілу лікарської речовини.
5
Бурхливо похваліть свою собаку і дайте їй заслужене ласощі!
Корисна порада
Якщо обсяг одноразової дози не перевищує одного мілілітра, то підшкірний укол буде зручно поставити інсуліновим шприцом. У нього коротка і більш тонка голка, тому прокол буде менш травматичним для тварини.