Як зробити пластиліновий мультик. Як зробити якісний Пластеліновий мульт.

Є щось неймовірно привабливе в пластилінових мультфільмах. Прямо на очах здивованих глядачів різнобарвний клубок пластиліну перетворюється на все, що завгодно фантазії автора. Видовище це настільки захоплююче, виникає непереборне бажання зробити цей фокус-покус самому.
Вам знадобиться
  • Пластилін, фотоапарат, штатив, стіл, скло, дві-три настільні лампи, комп'ютер, програми Premier і Final Cut Pro, мікрофон.
Інструкція
1
Отже, з чого ж почати? Будь режисер скаже, що фільм, починається з історії. Раз вже ми вирішили, що кіно наше буде пластилінові, то добре б знайти таку історію, щоб пластиліну було де розгулятися, тобто щоб шматок пластиліну багато разів перетворювався то в одне, то в інше. Давайте волю фантазії і вигадуйте свою історію!
2
Творець пластилінового мультфільму, уподібнюється Творцю, що створює світ. І від того, який ви візьмете матеріал, залежить устрій світу майбутнього мультфільму, його краса і міцність. Намагайтеся підібрати такий пластилін, який не липне до рук, інакше вам буде важко з ним працювати. Бажано, щоб палітра кольорів була різноманітна і багата, щоб ви могли змішувати кольору, немов фарби. І ще одна умова: пластиліну повинно бути багато, щоб вам не довелося відволікатися від роботи і бігти в магазин в самий натхненний момент.
3
Щоб працювати вам було зручно, зробіть так званий мультстанок. Для його основи підійде звичайний стіл. Над столом на штативі закріпіть фотоапарат, спрямований об'єктивом вниз. Над поверхнею столу встановіть скло - це буде ваша робоча поверхня, по якій рухатиметься пластилін. Під склом ви можете міняти фони ваших декорацій. Праворуч і ліворуч встановіть лампи для освітлення. Це найпростіша конструкція мультстанка. В процесі роботи ви зможете його вдосконалити.
4
Можна творити з простого грудки пластиліну, трансформуючи його у що тільки не побажаєте. Наприклад, вам потрібно зняти, як метелик вилуплюється з кокона. Зліпити різнокольорову метелика з розкритими крилами, полодов її під камеру і клацніть кадрик. Потомсложіте їй крильця, покадрово знімаючи ваші дії. І поступово мисліть і м'яти пластилін в один клубок. Відзнятий матеріал прокрутите назад і ви побачите, як ніби метелик вилуплюється з кокона. Подібні перетворення і заворожують в пластилінових мультфільмах більше всего.В нашому мультфільмі можуть зніматися і пластилінові ляльки, всередині яких знаходиться дротяний каркас, подібний до нашого скелету. Це необхідно, щоб лялька могла твердо стояти на ногах, ходити, сидіти, рухати руками і головою. Але для роботи з такою лялькою наш мультстанок вже не годиться, її треба знімати на макеті в об'ємних декораціях, а не плоских. Якщо не хочете об'ємну ляльку, можна зліпити плоску, без дроту всередині, покласти її на скло нашого мультстанка і знімати підвішеною зверху камерою.
5
Відзнятий матеріал перекиньте в комп'ютер і вмонтовуйте в програмі Premier або FInal Cut Pro, можна спробувати і інші. Підкладіть звук, шуми або музику. Можна записати і свій голос від автора. Пробуйте і експериментуйте!
Корисна порада
Якщо вам сподобалося і захотілося займатися створенням пластилінових мультфільмів професійно, ви можете звернутися на Велику анімаційну студію "Пілот" ім. Олександра Татарського в Москві, або на студію "Стаєр" Гаррі Бардіна.