Як малювати комікси на комп'ютері. програми для малювання коміксів на комп'ютері.

Комікси - улюблене багатьма дітьми, а часом і дорослими чтиво, яке дозволяє не тільки прочитати історію, а й представити її образно, адже перед вами наочно розгортаються події. Намалювати комікси в цілому нескладно, якщо є таке вміння в принципі. Але сьогодні доцільно вдатися до комп'ютерних технологій, так як малювання в спеціальних програмах набагато простіше, ніж від руки.
Вам знадобиться
  • Будь-яке ПЗ для створення зображень, але доцільніше використовувати найбільш функціональний Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть новий документ.
2
Можете відразу расчертить сторінку під окремі кадри, але логічніше потім обвести картинки закругленими прямокутниками, щоб не міняти їх розміри згодом.
3
Якщо ви вирішили малювати комікси на комп'ютері, значить, сюжет ви вже придумали, як і героїв. Тому вам належить або намалювати їх, або скопіювати з готових знімків і зображень.
4
Копіюючи або малюючи прямо в програмі сюжет, пам'ятайте, що необхідно залишити місце під вислови героїв. Як правило, вони розміщуються зверху чи знизу кадру.
5
Щоб створити текст в графічному файлі, необхідно намалювати для нього форму, а потім вибрати відповідний інструмент. При натисканні курсором на вбрання для мови героїв місце ви зможете писати. Щоб вийти з цього режиму, досить вибрати інший інструмент або ж вибрати звичайний курсор.
6
Якщо ви хочете розфарбувати комікси, можете зробити це за допомогою пензлика, але для цього потрібно чимало терпіння і чіткості управління мишею. Можна також скористатися інструментом заливки.
7
Для заливки виберіть інструмент, потім відповідний колір і натисніть на поле, яке хочете зафарбувати. Пам'ятайте, що зафарбований в цьому випадку буде ділянка, що має чіткі межі. Якщо такі переходять в інший елемент малюнка, то краще такий інструмент не використовувати.
Зверніть увагу
Коли копіюєте зображення з одного файлу на інший полотно, не забувайте про підгонку розмірів, інакше у вас тільки один елемент може зайняти всю сторінку або ж, навпаки, загубитися на проектованої А4.
Корисна порада
Не маючи навичок малювання з нуля в програмі Adobe Photoshop, найкраще брати готові малюнки і видозмінювати під свій сюжет, створюючи монтовані кадри і колажі.
Малювати комікси складніше, ніж звичайні малюнки. У автора повинен бути присутнім не тільки художній, а й письменницький стиль. До того ж, необхідно добре знати теорію малюнка: побудова композицій, вибір кольорів і правильне використання інструментів.
Оберіть спосіб малювання: класичний або на комп'ютері. У першому випадку вам знадобляться чисті аркуші паперу, олівці різної твердості, лінійка і хороший ластик. Якщо ви збираєтеся серйозно займатися створенням коміксів, можете придбати спеціальний похилий стіл. Також вам знадобиться лампа і автоматична точилка. Якщо ви хочете малювати комікси на комп'ютері, то доведеться розщедритися на графічний планшет. Це пристрій дозволяє за допомогою спеціального пера створювати зображення безпосередньо в графічному редакторі. Ви можете використовувати як звичайні програми, що дозволяють просто малювати (Photoshop, PaintToolSAI), так і спеціалізовані додатки для авторів коміксів (MangaStudio).

Персонажі

Основа будь-якого коміксу - персонажі. Ви повинні не тільки в найдрібніших подробицях продумати зовнішність героя, а й створити його характер. Які його основні мотиви, як він дивиться на світ, які люди йому подобаються і так далі. Найкраще зробити окремі картки, в яких буде вказано передісторія персонажа, його улюблені і нелюбимі речі, а також приблизну роль в сюжеті. Рекомендується створювати не менше двох основних персонажів: протагоніста і антагоніста. Це додасть сюжету цікавинки. Протистояння і складності завжди привертають більше уваги. Також не варто робити всіх персонажів однієї статі. Миловидні дівчата, які відіграють другорядні ролі, нерідко стають набагато популярніше головного героя.

Сюжет

Не важливо, малюєте ви смішну або повчальну історію - ніколи не малюйте комікс, поки не придумаєте сюжет. Це дозволить вам правильніше розставити кадри і точно зобразити почуття героїв. Особливу увагу варто приділити оточенню. У книзі автор сам описує місце розташування героїв, використовуючи метафори. Вам же доведеться зображати і темний ліс, і кімнату допитів та багато іншого. Тому краще спочатку описувати кожну сцену на словах (можна записати або продиктувати на диктофон), а вже потім приступати до зображення. Пам'ятайте про складові частини твору: пролог, експозиція, зав'язка, розвиток дій, кульмінація, розв'язка і епілог. Не обов'язково включати їх усі, проте вони допоможуть правильно розвинути сюжет.

Композиція

Пам'ятайте, що комікси не можна починати і закінчувати з розворотів, для цих частин виділяють по окремій смузі. Перший кадр завжди повинен містити оточення з найдрібнішими деталями, це дозволить читачеві відразу ж зануритися в атмосферу. Кожен окремий розворот повинен містити закінчену дію, як абзац в тексте.Главние події та дії краще розміщувати в кутах, а незначним віддавати середину сторінки. Краще всього, якщо в останньому кадрі кожного розвороту та всяка фраза або дія, які зацікавлять читача і змусять його перевернути сторінку. Пам'ятайте, що широкі горизонтальні кадри уповільнюють дії, а вертикальні, навпаки прискорюють.