Як розділити дріб на цілу: правило.

Ділення дробу на ціле число має практичне значення. Нехай є великий торт, який розрізали на 12 шматочків. Частина торта з'їли і на блюді залишилося 7 шматочків. У вигляді дробу це виглядає як 7/12. Розділимо залишився торт на 8 осіб порівну. Для цього дріб 7/12 треба розділити на ціле число 8.
Інструкція
1
Перевірте, чи ділиться чисельник дробу на ціле число без залишку. Чисельник дорівнює 7, а ціле число - 8. Поділу без залишку не виходить. Перевірка дала негативну відповідь.
2
Якщо на 1-му кроці дано позитивну відповідь, запишіть результат ділення в чисельник дробу, а знаменник дробу залиште без зміни. У випадку з тортом на 1-му кроці отримали негативну відповідь, тому 2-й крок пропускаємо.
3
Якщо на 1-му кроці дано негативну відповідь, помножте знаменник дробу на ціле число, а чисельник дробу залиште без змін. У випадку з тортом на 1-му кроці отримали негативну відповідь, тому виконуємо 3-й крок. Знаменник дробу дорівнює 12. Ціле число дорівнює 8. Множимо 12 на 8, одержуємо 96. В результаті маємо дріб 7/96.
4
Перевірте, чи можна скоротити чисельник і знаменник на одне і те ж число. 7 і 96 на одне і те ж число без залишку не діляться, тому дріб залишаємо без змін. У випадку з тортом він повинен бути поділений на 96 шматочків. Тоді кожен з 8-и осіб отримає рівно по 7 шматочків, тобто 7/96.
Зверніть увагу
У нашому прикладі на 96 частин слід було б розділити початковий торт, коли він був ще цілим. Але частина торта встигли з'їсти до того, як з'явилися 8 осіб. Тому кожен з решти на блюді 7-й шматочків ділимо на 8 частин (на ціле число з нашого прикладу). І даємо кожному з 8-и осіб по 7 одержані частин, ті самі 7/96.
Корисна порада
Перевіряйте правильність своїх розрахунків графічним шляхом. Для цього намалюйте торт і розділіть його на частини. Так можна відстежити всі дії з дробами.