Як зробити іконку favicon.

Видима на пошукових сторінках і в рядку браузера перед адресою емблема сайту - це невеликий стилістичний значок, який називають іконкою. За допомогою іконки сайт легко дізнатися і він візуально виділяється на тлі інших аналогічних сайтів. Якщо розібратися в історії виникнення подібного сервісу, то початкове (правильне) ім'я іконки - «фавікон». Це абревіатура, яка утворилася від англійського виразу FAVorites ICON - «значок для обраного».

Зробити свій власний відмітний символ для персонального блогу чи сайту під силу будь-якому починаючому користувачеві інтернету. За своєю будовою готова іконка являє собою просте зображення розміром 16х16 пікселів. Для того щоб створити іконку, можна використовувати будь-який малюнок або фотографію. Найголовніше при виборі, підібрати її квадратної форми, краще однотонну і без дрібних деталей. Розмір малюнка або фотографії не повинен перевищувати 300 Кб, інакше при її стисненні зображення ісказітся.Еслі у користувачів є навички роботи з програмою Adobe Photoshop, можна зробити іконку самостійно. Для перетворення намальованого або підібраного зображення для іконки в потрібний формат (favicon.ico) існують спеціальні on-line сервіси, де можна швидко і без праці це зробити. Логічніше всього скористатися сервісом favicon в російській доменній зоні або пошукати самостійно в Інтернеті аналогічні фавікона сайти. За допомогою подібного сервісу зробити іконку можна протягом декількох хвилин. Для цього завантажуємо вбрання для іконки зображення в on-line сервіс за допомогою підказок на сайті, активуємо команду «Створити favicon.iсo». Протягом декількох секунд сервіс перетворює ваше зображення в іконку. Натискаємо «Зберегти на комп'ютері» і вибираємо шлях для збереження. Якщо іконка створюється для сайту, тоді потрібно вказати директорію, де лежить головна сторінка сайту. Створену іконку при бажанні можна підкоригувати в пиксельном редакторі.

Потім потрібно вручну на сторінках сайту вставити код, обрамляючи його тегами :

Далі перевіряємо результати своєї роботи. Оновлюємо сторінку блога або сайту - і фавікон з'являється в рядку браузера. Перевіряємо роботу в пошукових системах - в листах пошуку повинна з'явитися емблема вашого сайту.