Як створити вікторину.

Вікторина - це гра на основі питань та відповідей. Проведення вікторини на будь-якому святі може оживити і урізноманітнити вечір. Важливо творчо підійти до створення такої гри. Заздалегідь продумайте основні моменти заходу, додайте свого гарного настрою, і ваше свято запам'ятається вашим гостям.
Інструкція
1
В першу чергу визначитеся з тематикою. Можна прив'язати тему вікторини до події, яке ви відзначаєте - день народження, винуватець торжества, Новий рік та інше. Якщо це свято для дітей, потрібно продумати питання так, щоб вони відповідали віку маленьких гостей. Якщо учасники - дорослі, можна в якості завдань запропонувати цікаві логічні задачі або смішні питання-загадки. В колі добрих друзів можна зробити вікторину на тему один одного, де кожен учасник повинен буде продемонструвати знання про своїх друзів.
2
Щоб ваша вікторина не перетворилася на занудний перелік питань, можна зробити жартівливу вікторину або принаймні розбавити список пізнавальних питань веселими завданнями та питаннями.
3
Ретельно продумайте правила гри: черговість гравців, що вважати правильною відповіддю, чи можна буде вибирати складність питання. Крім того, обов'язково підготуйте призи. Вони не повинні бути обов'язково дорогими, але й не повинні бути марними. Хороший варіант - ручки, календарі, цукерки та шоколадки, ялинкові іграшки (якщо це новорічне свято), повітряні кулі. Призи вручите за результатами гри, але маленькі презенти повинні отримати всі учасники. Особливо це важливо в дитячому колективі.
4
Щоб зробити вікторину різноманітною, можна розбити її на тури. Кожен тур повинен відрізнятися від інших, наприклад, типом завдань. Це можуть бути: а) питання, що потребують відповіді "так"/"ні"; б) питання з варіантами відповідей (як, наприклад, в телегрі "Хто хоче стати мільйонером"); в) відкриті вопросиг) творчі завдання (зобразити, намалювати , заспівати); д) ігрові завдання і будь-які інші, які вам підкаже ваша фантазія.
5
Добре використовувати в вікторині елементи широко відомих розважальних і пізнавальних телепередач: наприклад, завдання з "чорним ящиком" ("Що? Де? Коли?") Або питання типу "Кіт у мішку" ("Своя гра").
6
Приготуйте ватман або дошку, на якій будуть фіксуватися результати гравців.
7
Підготуйте якомога більше питань і завдань, але тривалість вікторини краще визначити по ходу гри. Слідкуйте за реакцій гравців, їх настроєм, які питання і завдання їм більше подобаються. Не прагніть довести гру у що б то не стало до кінця - вікторину можна закінчити за часом або коли якийсь гравець набере певну кількість очок.
Хтось грає заради призів, хтось заради задоволення, але і ті й інші хочуть виграшу. Ви теж можете вигравати. Ви повинні усвідомити, що гра для вас в першу чергу - задоволення, а призи і виграші - це всього лише приємне доповнення до цьому задоволенню. При такому розкладі вас чекатиме перемога.
Інструкція
1
Так як же перемогти в вікторині? Перш за все, вам знадобляться воістину енциклопедичні знання практично у всіх сферах життя - чим вище ваш кругозір, тим вище шанси на виграш. Тому ви повинні читати книги і періодику, всіляко поповнюючи свій інтелектуальний багаж.
2
Джон Хей, викладач математики з університету Сассекса, відомий тим, що розробив математичну модель правильних відповідей на питання певною вікторині «Хто хоче стати мільйонером». У своїй книзі-досліджень, провівши аналіз правильних відповідей за останні три роки, Джон Хей стверджує, що послідовність правильних відповідей у першій третині гри випадає на відповідь «В», у другій третині гри на відповідь «D», а в третин третині гри на відповідь «А».
3
Розвивайте свою пам'ять. Основна і, мабуть, найбільша помилка гравців у вікторині - час на правильну відповідь. Людський мозок влаштований таким чином, що, беручи додатковий час на пошук правильної відповіді, ви все більш і більш віддаляєтеся від нього, накриваючи його пластами супутніх думок. Найкраще покладатися на ту відповідь, який прийшов в голову відразу після запитання - в цьому випадку працює ваша підсвідомість, яке прекрасно знає, де у вас в мозку знаходиться та чи інша інформація.
4
Якщо у вас немає часу на прочитання книг, що називається від корки до корки - беріть підшивки, або архіви журналів і читайте перші абзаци статей. Таким чином, ви будете читати всі статті, так як ваш мозок зчитує всі символи зі сторінки, відкладаючи в підсвідомість інформацію про прочитане. Хоч вам і здаватиметься, що ви не запам'ятали ту чи іншу статтю, але вона буде у вас в голові в повному обсязі. Цього буде достатньо для вашої підсвідомості, щоб в той чи інший момент воно змогло скористатися потрібною інформацією.