Як зібрати дах.

Облаштування дахів зазвичай доручають професіоналам-покрівельникам, які знають всі тонкощі і нюанси, властиві цій професії. Якщо ви хочете спробувати себе в цій справі і зробити дах своїми руками, то починати слід з облаштування односхилої даху. Це найпростіший вид покрівлі, який можна з успіхом застосовувати при будівництві дачі або гаража. В якості покрівельного матеріалу доцільно використовувати металочерепицю, оскільки вона економічна і не вимагає особливої підготовки при укладанні.
Вам знадобиться
  • Металочерепиця, дошки, брус, металовироби
Інструкція
1
Зводиться конструкція середнього бруса. Середнім брусом називається брус, який прокладається по всій довжині будинку. Він служить для розподілу навантаження, яку створюють крокви. Брус спирається і кріпиться на вертикальні колоди які зміцнюються на рівномірній відстані. У результаті виходить П-подібна конструкція.
2
Кріпляться крокви. Залежно від матеріалу стіни, крокви кріпляться до неї різними способами. У випадку з дерев'яною стіною крокви кріплять скобами і цвяхами безпосередньо до колод зрубу. Якщо стіна цегляна, то використовують інший варіант. В стіну, не доходячи кілька цеглин до верхнього краю, вбивають так званий «йорж» - міцний залізний костиль. Крокви кріплять безпосередньо до нього. Другий кінець крокв спирають на середній брус і кріплять скобами.
3
Робиться обрешетка. Решетування робиться у вигляді поперечної решітки з дощок. Нижній кінець упирається в стіну, а верхній цвяхами кріпиться до середнього брусу. Далі кріплять поперечні дошки. Розмір квадратів обрешітки роблять виходячи з розмірів листа металочерепиці таким чином, щоб лист був більше, ніж квадрат решітки.
4
Кріпиться металочерепиця. Укладання листів металочерепиці виробляють зверху вниз, починаючи з одного краю. При цьому кожен наступний лист заводять під попередній. Кріплення листів здійснюється за допомогою саморізів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=h9LHee0kXsk
Зверніть увагу
При монтажі металочерепиці саморізи слід встановлювати з гумовими шайбами-прокладками для того, щоб уникнути протікання.
Корисна порада
Торці ската даху з обох сторін закривають дошками. Це надає цілісність конструкції і перешкоджає проникненню води, вітру та снігу з боків.