Як урізноманітнити мова.

Людина, що говорить російською мовою, володіє найбільшим багатством висловлювати свої думки красиво і ємко. Одне коротке речення може в найтонших відтінках передати глибоку думку. Стає прикро, коли приголомшливу ідею чи думку не виходить висловити словами. Для особистісного розвитку, який стосується всіх сфер життя (роботи, творчості, взаємин), необхідно урізноманітнити мова .
Вам знадобиться
  • 1) Словник
  • 2) Література
Інструкція
1
Різноманітність промови складається з двох складових: активного словникового запасу і пасивного. Тому, щоб не відчувати брак слів, поповнюйте обидва словникових запасу і вводите слова в оборот з пасиву.
2
Поповнюйте пасивний запас для розширення кругозору. Наприклад, ви дізналися, що таке дегенеративне зміна. Це словосполучення буде вам знайомо, але вживете ви його, тільки якщо представитися випадок (за все життя він може не представитися). А саме поняття залишиться в пасивному запасі, або зовсім піде через якийсь час.
3
Більше уваги приділяйте збільшенню активного словникового запасу. Найдієвіший спосіб - це спілкування з людьми, мова яких багата і різноманітна. В процесі спілкування ви не тільки чуєте нові слова, а й повторюєте їх в діалозі, тим самим, краще їх запам'ятовуючи. Потрапляючи в поле таких людей, частина інформації ви отримаєте на невербальному рівні. Якщо поки у вас немає таких знайомих, ходите в дискусійні клуби, на лекції. В останньому варіанті дуже корисно буде переказати лекцію вголос самому собі або комусь.
4
Читайте побільше книг. Вони повинні бути цікавими, коли з'являється інтерес, інформація засвоюється краще. Вони повинні бути хорошої якості, грамотно написані, що змушують замислитися. Для цієї мети дуже хороша класична література, наприклад, Пушкін А.С., Толстой Л. Н, Чехов А.П. Дуже хороший варіант - читати не тільки про себе, а вголос. Так ви будете чути і проговорювати слова, що забезпечить краще запам'ятовування.
5
Користуйтеся синонімами при виконанні письмової роботи, в російській мові їх величезна кількість. Це можна робити в процесі роботи, відразу підбираючи синоніми, а можна пізніше при аналізі тексту. Використовуйте фразеологізми і придумуйте метафори.
6
Вчіть прислів'я, приказки, цитати, вірші, афоризми. Повторюючи їх вголос, ви краще запам'ятовуєте нові слова. Коли їдете в транспорті, замість радіо послухайте запис цитат відомих людей, повторіть їх. Вони не тільки збагатять словниковий запас, а, можливо, налаштують вас на потрібні думки у важкий момент.
7
Слухайте, що говорите, і говорите усвідомлено. Дуже часто під впливом оточення людина вживає слова-паразити, штампи, тавтології, що призводить до скорочення активного запасу слів і бідності промови. Тому «ловите себе на слові». Перший крок - помітити, які непотрібні слова ви вживаєте. Потім - навчитеся зупинятися до того моменту, як виголосили слово, і придумуйте, як донести думку по-іншому. Періодично слухайте свою мова , звичка вживати слова-паразити або штампи дуже заразлива. А тавтологія виникає через брак потрібних слів. В цьому випадку відкривайте словник і шукайте заміну.