Як запобігти забрудненню.

Навіть сама акуратна господиня регулярно задає собі питання - звідки беруться пил і бруд у квартирі? В основному бруд з'являється з вулиці, в самій квартирі її утворюється набагато менше. І боротися з забрудненням теж необхідно починати з вулиці.
Інструкція
1
Зверніть увагу, наскільки чисто прибирається ваш двір. Чи часто двірник підмітає доріжки? Не викидають чи сусіди сміття з вікон? Якщо ви вважаєте, що двір прибирається недостатньо якісно - зверніться в комунальну службу. Там вам повинні показати нормативи, за якими працює двірник. Можна домовитися з сусідами, щоб ваш двір забирався частіше. Може бути, за це доведеться доплатити, домовившись безпосередньо з двірником. Не забувайте контролювати якість прибирання. Якщо хтось із сусідів викидає сміття біля під'їзду або навіть з вікон, домовтеся з іншими, знайдіть порушника і проведіть з ним виховну бесіду.
2
Подивіться, чи добре прибиральниця миє ваш під'їзд. Для неї теж існують нормативи, які обов'язково є у керівництва комунального підприємства, і з прибиральницею теж можна домовитися, щоб мила під'їзд частіше. Можете зайнятися цим і самі. Весь під'їзд мити не обов'язково, але містити в чистоті свою сходову площадку - цілком у ваших силах.
3
Постеліть із зовнішнього боку вхідних дверей килимок. Краще купити такий, який добре збирає пил і бруд і при цьому легко миється. Значно простіше витрусити пил з килимка, ніж потім вигрібати її з передпокою. Слідкуйте, щоб ваші домашні користувалися цим килимком, як і гратами, яка є на ганку. На дачі - покладіть таку решітку біля входу.
4
Привчіть всіх домашніх доглядати за взуттям. Брудна взуття не повинна перебувати в квартирі, її необхідно регулярно мити і чистити, навіть якщо здається, що пилу на ній немає. В основному бруд з'являється в квартирі саме на взуття. У вуличного одягу має бути своє місце. Краще, якщо ви зробите в квартирі гардеробну. Але одяг може висіти і в шафі. Головне - щоб вона не лежала на стільці та інших предметах меблів, які створені зовсім не для цього.
Зверніть увагу
Якщо вас турбує кількість бруду на дачі - частіше підмітайте і поливайте доріжки і мийте крильцо.Старайтесь не зберігати в будинку садовий інвентар та будівельні матеріали. У них має бути своє місце.
Корисна порада
Користуйтеся побутовими приладами, дрантям і миючими засобами, які ліквідують пил і бруд відразу. Ганчір'я тримайте в чистоті, а пилосос виберіть такий, який краще всмоктує пил, нехай навіть він і дорожче. Гарна побутова техніка збереже вам чимало сил.
Тема забруднення атмосфери хвилює сьогодні багатьох. Не випадково першими до цього прийшли іноземці - вже зараз більшість упаковки у них йде у вторинну переробку, землеробство і садівництво здійснюється по щадить для ґрунту схемою, а всі продукти проходять обов'язкових екологічний контроль. У нашій країні на рівні держави поки не вводяться суворі обмеження або заборони, але в силах кожної людини внести свій маленький внесок у захист екології.
Вам знадобиться
  • пильність і бажання поліпшити екологію в своєму районі, терпіння
Інструкція
1
Слідкуйте за тим, як ви витрачаєте воду. Чиста вода, вільно хлище з водопровідного крана, може бути не тільки джерелом величезних рахунків, але і причиною забруднення водойм. Адже коли ви виливаєте чисту воду в каналізацію, вона змішується там з брудною водою і нечистотами. Потік забрудненої води проходить через очисну систему, але, звичайно ж, не очищається повністю. Така, умовно очищена вода, знову надходить у річку, приводячи до її забруднення хімічними та органічними відходами. Виходить, що ви просто так, по недбалості, збільшили кількість брудної води у власній області. Намагайтеся витрачати чисту воду економно.
2
Якщо вирушаєте кудись на природу, обов'язково візьміть із собою побільше пакетів і мішків для сміття, щоб зібрати за собою все, що може пошкодити екології. Палити багаття і палити в лісі потрібно дуже обережно, але пожежі завдають биоценозам набагато менше шкоди, ніж гори сміття і речовини, які не розкладаються природним чином. Залишки присутності людини не тільки псують зовнішній вигляд полян і галявин, але і можуть служити джерелом хвороби і смерті безлічі диких тварин і птахів. Завжди прибирайте за собою все сміття і по можливості намагайтеся очищати галявини і ліси від сміття, залишеного іншими.
3
Подбайте про чистоту повітря. Відмовтеся від використання аерозольних балончиків, газових дезодорантів і лаків. Якщо у вас є можливість їздити на велосипеді або роликах - використовуйте її. Це дуже корисно для здоров'я, дозволяє зберегти озоновий шар і знизити концентрацію шкідливих речовин в повітрі міста. Ніколи не спалюйте виробничий і технічний сміття, а також пластик, гуму або інші хімічні похідні. Продукти горіння цих речовин шкідливі для навколишнього середовища і їх утилізацією повинні займатися спеціальні заводи.
Зверніть увагу
Якщо ви помітили витік якого-небудь небезпечної речовини або скупчення газу, необхідно звернутися в міліцію або службу з надзвичайних ситуацій у вашому районі. Цілком можливо, що не відбувається нічого страшного, але краще проявити пильність.
Корисна порада
Можливо, вам здасться, що старань однієї людини недостатньо, щоб зберегти сприятливу екологію і не допустити погіршення стану нашого життя. Але це не так. Навіть одна людина, змінивши свій спосіб життя, може вплинути на навколишнє середовище. Не бійтеся зробити цей крок, він обов'язково окупиться.